Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest najsmutniejsze podczas KAŻDYCH wyborów?
Wiek głosujących

Od 5 lat pracuje regularnie w trakcie każdych wyborów jako członek komisji (jestem tym gościem, który poda wam do ręki kartę do głosowania).

Gdy zbliżają się wybory, czytam na różnych forach,grupach,stronach jak to masa młodych ludzi deklaruje chęć głosowania na jakąś partię spoza tzw. systemu.

Wchodzę na fanpejdż jakiejś alternatywnej partii a tam prawie milion polubień i pełno wpisów "będe głosował na tę partię!!!", "wybieramy się z całą rodziną w niedzielę i głosujemy na Pana!!!! koniec układu!!!"

Oglądam jakieś sondaże na młodzieżowych forach a tam: Korwin 80%, Kukiz 15%, a PiS czy PO poniżej 2%.

Przychodzą wybory i co?


Na wybory przychodzą praktycznie same stare osoby.
Około 8/10 osób, które przyjdzie oddać głos to emeryci. Trochę osób w średnim wieku i osób poniżej 30 roku życia to mógłbym policzyć na palcach jednej ręki. Serio.

A dla takich emerytów to wiadomo, istnieją tylko dwie partie, albo pisiory albo peowcy.

A wiadomo, że starzy będą głosować na starych ludzi, którzy będą im obiecywać wyższe emerytury, dodatki, darmowego lekarza, wiecej kleru, bo tego chcą starzy ludzie.

Młodzi chcecie żeby w Polsce się coś zmieniło? Żeby było lepiej? Żebyście nie musieli wyjeżdżać za granicę? Żeby Polska byłem krajem dla młodych?

To idźcie i zagłosujcie, bo w tym czasie w którym wy siedzicie w domu i wam się nie chce ruszyć dupy do urn to właśnie dziadki, wracając z kościoła wstąpią do komisji i oddadzą głos na pis lub po.
#truestory #polityka #wybory #polska #takaprawda
rales - Wiecie co jest najsmutniejsze podczas KAŻDYCH wyborów?
Wiek głosujących

O...

źródło: comment_KuIt1orUMhMrrEQO7wVl4CA7qCYvTExN.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
@rales: wtedy można powiedzieć, że bankowość internetowa daje możliwości do oszustw i też nie powinno się jej używać. Z resztą teraz wszystkie wyniki wyborów są wrzucane do systemu informatycznego.
  • Odpowiedz
@rales: ja bym chętnie zagłosował, ale powiedz mi na kogo?
PiS - potrzebny jakiś komentarz?
PO i spółka - już pokazali co potrafią, przyłączenie innych tworów tylko potwierdza, że nic lepszego nas nie czeka
Kukiz - ukryta przybudówka PiSu z alkoholikiem za sterami
Wiosna - socjaliści więksi od PiSu, na których głosują jedynie wyznawcy LGBT
Korwin i reszta - #!$%@?, toż to zbieranina wariatów. Nadają się tylko na memy xD
  • Odpowiedz
@rales: błąd poznawczy. Widzisz tylko 0.001% społeczeństwa i na podstawie tej obserwacji decydujesz, że wszyscy są tacy. U mnie w dzielnicy też tak jest, ale to dlatego, że 80% mieszkańców to emeryci
  • Odpowiedz
A dla takich emerytów to wiadomo, istnieją tylko dwie partie, albo pisiory albo peowcy.


@rales: nie tylko dla nich, dla reszty też. regularnie w wyborach zgarniają ponad 70% całości,

A wiadomo, że starzy będą głosować na starych ludzi, którzy będą im obiecywać wyższe emerytury, dodatki, darmowego lekarza, wiecej kleru, bo tego chcą starzy ludzie.


@rales: jak każdy inny wyborca, tylko po prostu nikt nic nie obiecuje młodym to
  • Odpowiedz
@rales Głosując legitymizujesz rządy tych przebrzydłych, zakłamanych mord bez sumienia, którzy wycierają sobie mordę Polską. Głosowanie nad 1000+ dla emerytów otworzyło mi oczy - prawie wszyscy byli za rozdawaniem publicznych pieniędzy, nikomu z nich nie zależy na dobru tego kraju, są to parszywi populiści których celem jest walka o władzę, #!$%@? przeciwnikom i napchanie kieszeni. Brak głosu to protest przeciwko zgniłej klasie politycznej. 50% Polaków brzydzi ten cyrk, w tym mnie.
  • Odpowiedz
@rales: i dlatego w tym kraju nic sir nie zmieni przez najblizsze kilkadziesiad lat, dopoki pokolenie pamietajace komune nie wymrze. Niestety czesto widze ze komusze myslenie przechodzi ze starych na mlodych. Wiec jeszcze ze 2 pokolenia
  • Odpowiedz