Wpis z mikrobloga

@pawel694: @SnowFox: Dzbany, dla was mycie zębów to tylko odświeżenie oddechu, czy co? Nie jest zdrowo myć zęby po jedzeniu z tego względu, że kwasy i inne substancje zawarte w jedzeniu osłabiają szkliwo zęba, wy później jeszcze je dobijajcie szorując szczoteczką... Każdy dentysta mówi, że należy myć przed, ale chyba rzadko do niego chodzicie, o ile w ogóle.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dziekuje: Już ci lepiej? Wyżyłeś się?xD A jak myje zęby godzinę po posiłku to już wtedy jest ok, bo nie ma kwasów? xD
@Kami-chan: Czyli w dzień jest spoko, bo bakterii nie ma i na wieczór nie trzeba myć?
@Benzen: A co sobie rozumiesz to ja mam w przestrzeni międzyzębowej xD jest tam dość miejsca, bo regularnie korzystam z usług dentysty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SnowFox: w dzień produkuje się więcej śliny która produkuje jamę ustną, w nocy bakterie mają dużo lepsze warunki do namnażania dlatego zęby myje się przed śniadaniem. Spytaj o to swojego dentysty. Tak samo jak nie powinno się myć zębów po jedzeniu/piciu rzeczy z kwaśnym odczynnikiem typu coca-cola, bo właśnie zmiękcza szkliwo i przy myciu dużo bardziej się je ściera.
@SnowFox: a bakterie które w nocy się namnażają, uaktywaniają/budzą się dopiero po kontakcie z węglowodanami - no i z tego co mówiła moja dentystka to jest chwila moment, więc teoretycznie jak masz na śniadanie tuńczyka z puszki to bez chleba możesz to #!$%@?ć bez mycia zębów, ale jak używasz pieczywa/owoców/cukru czy czegokolwiek z węglami to powinieneś umyć zęby przed śniadaniem