Wpis z mikrobloga

Ale bawi mnie logika kolegów z #antykapitalizm którzy zawsze gdy ktoś powie ze nie zgadza się z wysokim opodatkowaniem bogatych, to sypia memami z ludzmi zarabiającymi 2k brutto broniącymi bogatych itd jako wyśmianie tej postawy. Rozumiem ze zasobność portfela od razu musi rzutować na światopogląd i powinnismy być chorągiewka na wietrze w zależności od sytuacji, a gdy zarabiasz mało albo średnia krajowa czy nawet kilka średnich krajowych ale nie jesteś milionerem, to nie masz juz moralnego prawa do wspierania bogatych ludzi za ich sukces i z automatu powinno się chcieć sięgać do ich kieszeni żeby uszczknąć z tego jak najwiecej ( ͡° ͜ʖ ͡°) #neuropa #polityka
  • 13
Rozumiem ze zasobność portfela od razu musi rzutować na światopogląd


@Meser: chodzi o to, że nie będąc milionerem ale popierając polityke sprzyjajacą milionerom i szkodzaca tobie, działasz wbrew własnym interesom, np podatki liniowe i zryczłtowane stawki sprawiają że mniej zarabiający mają wieksze obciążenie podatkowe od bogatych, więc w interesie większości ludzi jest popieranie rzeczywistej progresji w podatkach i stawkach. Popierając liniowe stawki i podobne pomysły wolnorynkowców będziesz więcej płacić, a do
@miejskismog Idiotyzmem jest zabieranie kasy komukolwiek, zamiast dawać mi jakieś pieniądze wole żeby państwo mi ich po prostu nie zabierało, na państwowa emeryturę nie liczę, leczę się tylko prywatnie bo na państwowe liczyć nie można. Dużo więcej robi dla mnie firma gwarantując mi w ramach benefitów prywatna opiekę medyczna, niż państwo które zabiera mi ponad 400 zł składki zdrowotnej, która nic mi nie daje. W zwykłym życiu codziennym, nomen omen zarządzana przez
@Meser:

Idiotyzmem jest zabieranie kasy komukolwiek, zamiast dawać mi jakieś pieniądze wole żeby państwo mi ich po prostu nie zabierało,

to Somalia czeka na ciebie, będziesz miec tam wymarzony dobrobyt ( ͡ ͜ʖ ͡) bez podatków, państwo nie zabiera itd

Dużo więcej robi dla mnie firma gwarantując mi w ramach benefitów prywatna opiekę medyczna,

myślisz tak tylko dlatego, że prywatny sektor słuzby zdrowia pasożytuje na publicznym.
@Meser: wyśmiewają tę postawę, bo oznacza ona pozwolenie na dymanie się przez system. Gdybys był niewolnikiem w starożytnym Rzymie, rozglaszajacym na forum, ze generalnie system gospodarczy oparty na eksploatacji niewolników jest najlepszy, bo Cesarstwo stronk, ludziom pokroju patrycjuszy żyje się dostatnio, a w ogóle to tylko kwestia czasu, kiedy Ciebie tez dokooptują do Triumwiratu, bo przecież jesteś równie zdolny i pracowity - tez by Cię wyśmiewali
@Ordynat_Michorowski Tylko ze ja wcale nie twierdze ze mnie dokooptują zaraz do siebie i tez nie porównywałbym ani siebie, ani milionów normalnie pracujących Polaków do niewolników. Żyje sobie spokojnie na satysfakcjonującym mnie poziomie i nie przeszkadzają mi milionerzy, na codzień przeszkadzają mi podatki, drożejące jedzenie, produkty pierwszej potrzeby, paliwo, a to wszystko przez rozdmuchana politykę socjalna. Bogaty człowiek może płacić mniejszy % dochodu ode mnie, ale suma Summarum z jego podatku do
@Szczykawa Raczej by tak nie było, tak samo jak komuniści raczej nie dbają o dobro i interes obywateli co jasno widać na przykładzie komunistycznych państw na świecie. Każdy dba o siebie ewentualnie najbliższych, albo kogoś kto pozwala osiągnąć mu zamierzony cel/zysk. A państwo to dbanie o siebie utrudnia nakładając ograniczenia na człowieka i sięgając mu do kieszeni.
@Meser: Ileż tu różnych wątków - poniekąd słusznych oraz całkowicie chybionych - zbitych w jeden kłąb. Spróbujmy zatem je rozplątać i przeanalizować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Żyje sobie spokojnie na satysfakcjonującym mnie poziomie i nie przeszkadzają mi milionerzy, na codzień przeszkadzają mi podatki, drożejące jedzenie, produkty pierwszej potrzeby, paliwo, a to wszystko przez rozdmuchana politykę socjalna.


Jest to trochę fałszywa dychotomia (podział na dwie osobne części, jak