Wpis z mikrobloga

Ostatnio pod znaleziskiem @MKtrener pojawiła się dyskusja, że nie warto ćwiczyć brzucha jak jest się grubym?
https://www.wykop.pl/link/4960027/#comment-65713703

W związku z tym mam pytanie kiedy jest ta granica, że jest się grubym :) Czy trzeba dalej zrzucać tłuszcz czy można już przejść na treningi siłowe. A może jakieś diety/treningi mieszane?

Mam BMI 23, poziom tkanki tłuszczowej 24%. I mięsień piwny (dosłownie). Przez ostatnie 2 miesiące się zapuściłem, piłem 4 pak dziennie.

Czy jestem gruby i kiedy będę mógł powiedzieć, że nie?

#zainteresowania #ciekawostki #zdrowie #mikrokoksy #trening #cwiczenia
  • 9
Czy jestem gruby i kiedy będę mógł powiedzieć, że nie?


@itpr: jestes. bmi to raczej o niczym nie mowi bo ja mam wyzszy od Ciebie a poziom tkanki tluszczowej duuzo nizszy
@itpr: Absurdem jest NIE robienie brzucha z uwagi na wysoki poziom otłuszczenia - pomieszanie kontekstów !
Po prostu istotnym jest rozróżnienei 2 zagadanień - aby spalać tłuszcz trzeba mieć deficyt w obrębie diety - jeść mniej kalorii niż się wydatkuje - przy wysokim BMI (i wysokim poziomie otłuszczenia) pierwszorzędnym wskazaniem jest optymalizacja wagi.Jednak trenując brzuch gwarantujemy sobie sprawnosć - przede wszykim preewncje urazów w obrębie lędzwiowego odcinka grzebietu.
Trenujemy brzuch jak