Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ostatnio widzę, że ludzie wyśmiewają postawę Polaków pt:"robienie na tego złodzieja". Tak, tak, Mirasy, mam na myśli symbol szatana we współczesnym świecie - prywaciarza.
Opiszę to z mojej perspektywy. Pięcioro rodzeństwa z linii mojego ojca - wszyscy mają własne firmy, przynoszące potężne dochody. Nie zajmujmy się profesjami inb4 stalk. Zajmijmy się ich postepowaniem. Podczas gdy szef wmawia ci, że okradają go z podatków i nie ma pieniędzy lub są one w ciągłym obrocie, a on biedny niczym asceta prowadzi skromne życie rzeczywistość jawi się w nieco innych kolorach. Tak, tak, też pracowałem w wielu miejscach w swoim życiu i każdy wciskał ten sam kit, po czym pojawiał się jego syn w najnowszym bmw "to wszystko na kredyt i na leasing". Jak to wygląda naprawdę? Kiedy oni wciskają wam ten tani kit, w który tak łatwo wierzycie i odbieracie najniższą krajową, na ich koncie leży masa pieniędzy. Ponadto mają wykupione przynajmniej 3 lokale pod wynajem lub dla ich potomstwa. Wakacje all inclusive kilka razy w roku. Hektary wykupionej ziemi pod uprawy i dotacje lub na sprzedaż. Ciągła ekspansja terytorialna i ekonomiczna. Konta z oszczędnościami w przeróżnych walutach. Kasa w obiegu na giełdach. Ustawione dzieciaki na elitarnych studiach. Najnowsze auta. Domy o których szary człowiek nawet nie śnił. Oczywiście nie mówię o wszystkich. Tym, którzy mają mniejsze firmy lub sklepy nie wiedzie się tak cudownie, jednak to zapewnia im nowe auto, duży dom, ziemię lub wakacje all inclusive. Oszczędzę wam marnotrawienie przez nich kasy i łapówkarstwo, bo pękła bym wam dupa doszczętnie. Pamiętajcie słowa szefa przy zatrudnieniu: "2500zł brutto i dynamiczny rozwój". Dynamiczny rozwój ale jego syna w rozowych ze smiesznych kierunkow studiów. Jeśli godnie nie zarabiacie i nie macie dobrze płatnej pracy, uciekajcie z tego cucklandu.
#biznes #firma #rzeczywistosc #praca #pracbaza #januszebiznesu

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 14
LuksusowyNiebieskipasek: @Fafnucek: ciezko mi odpowiadac takiemu hmm jakby to nazwac. Nieinteligentnemu czlowiekowi jak ty. A czy ja napisalem, co bym robil na ich miejscu? Widze, ze ty za to swietnie mnie znasz. Takich jak ty powinno sie banowac z miejsca, za insynuowanie czegos co nie zostalo napisane. Wynos sie z tego watku.
@brunetroll089: zgadzam sie z toba. Na tym polega wolny rynek. Dziwi mnie tylko postawa rodakow, ze wierza
@AnonimoweMirkoWyznania: Najpewniej to bait, ale;

a) nikt nie wierzy w bajeczki o ciężkiej sytuacji firmy, kiedy szef łamiącym się tonem, opowiada o tym z najnowszego Mercedesa.

b) mnie też bawi jeśli ktoś naprawdę wierzy w to, że gdyby pracodawca płacił mniejsze podatki, to tej różnicy by nie wziął po prostu dla siebie, tylko dobrodusznie oddał pracownikowi xD gdyby np. koszt zatrudnienia pracownika był mniejszy o 1000 złotych, to on tego 1k