Wpis z mikrobloga

Mam model T95 i chciałbym go pomalować w miarę rzeczywiste kolory - interesuje mnie taki jednolity kolor jakby "błotnisty".
Jaką farbkę polecacie? Będę teraz zamawiał parę sztuk i chcę mieć ten kolor bo jest dla Amerykanów prawie uniwersalny.
Jeszcze potrzebuję koloru dla JagdTigera i innych Niemców (wiem wiem "szary mat") ale konkretnie który dobrze kupić?
Chodzi o farbki raczej uniwersalne - do plastiku i papieru.

Firma nie taka istotna - na allegro jest dostęp do każdej.

#modelarstwokartonowe #modelarstwo
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wat? Szary matowy do Niemców?(ʘʘ)
Kto Ci tych pierdół nagadał?

T-95 z jakiej firmy i skali?

JgTiger jak i cała baza późniejszych pojazdów Rzeszy to Tamiya XF59
  • Odpowiedz
Jeszcze potrzebuję koloru dla JagdTigera i innych Niemców (wiem wiem "szary mat")


@Wasz_Pan: ten "szary matowy" to sie panzergrau nazywa i ma konkretny ral nadany. ale jgdtigery to były akurat bazowo malowane w dunkelgelb
  • Odpowiedz
  • 0
@Wasz_Pan masz drukarkę 3d drukującą karton? Wot technika.
Jeżeli chodzi o malowanie kartonu to po przygotowaniu kartonu możesz malować czym chcesz. Jeżeli nie przygotujesz odpowiednio - unikaj farb opartych na wodzie.
  • Odpowiedz
@Pieron: jejq pisałem przecież że chodzi też o plastik ( ͠° °) t95 mam akurat mały z plastiku zresztą chodzi mi konkretnie o nazwę tego koloru na jaki pomalować czołg żeby wyglądał kolorystycznie tak jak w rzeczywistości.
  • Odpowiedz
@WodzNaczelny: ale co mi po zwyklym tygrysie skoro rozmawiamy o jagdtiger ? Pod Kurskiem go na pewno nie było bo Niemcy jeszcze wtedy nie opracowali maszyny czasu żeby przerzucić rok wstecz czołg którego produkcja zaczęła się w lipcu 44.... @IchVersteheNicht weź mu coś powiedz xD
  • Odpowiedz
@WodzNaczelny: No to @kozaqwawa o tym cały czas pisał, o ile jako piaskowy rozumiesz Dunkelgelb.

W okresie luty 1943 styczeń 1945 wg instrukcji bazowym odcieniem był Dunkelgelb wraz z wprowadzonymi dodatkowymi kolorami do wykonywania kamuflażu.

Ponadto mamy jeszcze instrukcję ze stycznia 1945 stanowiącą, że kolorem bazowym dla nowych pojazdów
  • Odpowiedz