Wpis z mikrobloga

Czasami mamy wrażenie (nie tylko z Wykopu), że jest dość niska świadomość wielu pojęć jeżeli chodzi o ogólnie pojęty handel.

Uwaga, przeczytaj do końca, jest też #rozdajo ! Dej plusa ()

Bardzo często, obserwując nawet tagi #komputery #komputer #pcmasterrace #pc można się spotkać ze stwierdzeniami typu "podatek od nowości", "pewnie wyprodukowanie tego procesora kosztuje 30zł a reszta to marża", "no tak, +300zł za złożenie komputera, ja to składam za Harnasia" no i inne przeróżności i zagadnienia.

Jesteśmy chętni odpowiedzieć Wam na pytania które może wg. Was zakrawają o teorie spiskowo-handlowe a wcale nimi nie są, lub po prostu jesteście ciekawi jak to działa. Co prawda zajmujemy się sprzedażą i dystrybucją (kolejne źle rozumiane słowo) na rynku IT, ale zasady są podobne wszędzie. 30 lat na rynku zobowiązuje. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście będzie tak, że wiele z nich okaże się prawdą, wiele wręcz przeciwnie.

Zadawajcie pytania! Może dla zachęcenia, małe #rozdajo - autor najciekawszego pytania które pojawi się w komentarzu do jutra (23.05), do 14:00, wygra mysz (gejmingową!) MSI M92

Jeżeli pojawi się dużo pytań, może uda się stworzyć fajny cykl do obserwowania np. na #teoriespiskowohandlowe (chyba że macie lepszy pomysł, też dajcie w komentarzu)

#nttsystem
NTT_System - Czasami mamy wrażenie (nie tylko z Wykopu), że jest dość niska świadomoś...

źródło: comment_eKvaRRWL7ZgrLmQpTradjqxqhhuiXr6A.jpg

Pobierz
  • 312
  • Odpowiedz
@NTT_System nie wiem czy było bo jest 200 komentarzy ale mam pytanie

Jak wyglądały początki? W sensie zaczynaliście w garażu czy od razu z grubej rury czyli kilka oddziałów w różnych miastach?

I drugie pytanie jak widzicie swój podbój rynków zagranicznych?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Prostytucjusz3: Bardzo dynamiczny rynek i niskie marże w porównaniu np. do odzieżówki z przebitką 200%+

Nie istnieją takie zmowy, działa niewidzialna ręka wolnego rynku #pdk Jeśli w okolicy za wyrwanie szóstki płacisz 200zł i jest na to klientela to po co brać 150zł? To jest biznes, nie działalność charytatywna
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zapalsobiekota: Nic się nie płaci, wszystko zależy od tego jaki jest koszt pozyskania myszy, po ile taka o podobnych paranetrach chodzi na rynku i ile chcesz z tego zarobić. To, że np gaming ma wyższą marżę, zależy od tego za ile klient kupi. Jak kupi za 50zł to tyle będzie kosztować, jak nikt nie kupi za 50zł, zehdzie do 40zł itd.. Ciężko porównać sprzedaż grup produktów do różnych targetów. Dziś
  • Odpowiedz
Przepraszam za ewentualne błędy, piszę jednym ciągiem i lecę dalej:)
@NTT_System: Widzę mysz na zdjęciu dodanym przez Ciebie/Was, i mam takie przemyślenie/pytanie odnośnie produkcji/kopiowania/kradzieży technologii przez nonejmowe chińskie firmy robiące kopie markowych myszek w fabryce po drugiej stronie ulicy.
Przy składaniu komputera do grania i szukaniu akcesoriów zapoznałem się z wieloma myszami "gejmingowymi";) /zwykłymi, ale z półki wyżej(chodzenie po elektro-marketach gdzie mają wypakowane produkty, trucie pupy handlarzom w małych komputerowych sklepach by dali spróbować...).
Jako, że mysz kupowałem na końcu składania komputera, to do czasu dozbierania nabyłem mysz marki chińczyk kopiowany na popularny markowy model(co ciekawe u starszej pani w małym sklepiku typu mydło poidło, struny do gitary, przedłużacze/worki do odkurzacza), miała wybór myszek za 20-35zł, kupiłem za 35, najdroższą jaką miała, jakąś noname RGB, której nawet nie ma na allegro, jest na chińskich stronach, pewnie tam pani(syn?) robi zapasy.

Dosłownie dzień później kupiłem okazyjnie w lombardzie mało śmiganą mysz gamingową Logitecha, ta marka nawet w produktach podstawowych posiada ten specyficzny, satysfakcjonujący klik, który leży mi w 100%, i nawet używana wytrzymuje dłużej niż porównywalne produkty równie dobrych, ale bardziej ogólnych
RabarbarDwurolexowy - Przepraszam za ewentualne błędy, piszę jednym ciągiem i lecę da...

źródło: comment_e8bhykJBU0Bfjenfn382QfbYGP9bu5Xu.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kusprzyk: Też tego nie rozumiem bo to się w głowie nie mieści jak on umie into matematyka. Jest za to dużo materiałów, chociażby na wiki. Wafle krzemowe mają różną czystość jak diamenty i lepszą przewodność impulsów itd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wankstain: Co? XD zawsze będzie tylu rdzeniowy ile ma być. Różnice są marginalne w tenperaturach i potencjale w OC. Czasem zdarza się tzw Golden Sample i wtedy jesteś królen osiedla
  • Odpowiedz