Wpis z mikrobloga

Czasami mamy wrażenie (nie tylko z Wykopu), że jest dość niska świadomość wielu pojęć jeżeli chodzi o ogólnie pojęty handel.

Uwaga, przeczytaj do końca, jest też #rozdajo ! Dej plusa ()

Bardzo często, obserwując nawet tagi #komputery #komputer #pcmasterrace #pc można się spotkać ze stwierdzeniami typu "podatek od nowości", "pewnie wyprodukowanie tego procesora kosztuje 30zł a reszta to marża", "no tak, +300zł za złożenie komputera, ja to składam za Harnasia" no i inne przeróżności i zagadnienia.

Jesteśmy chętni odpowiedzieć Wam na pytania które może wg. Was zakrawają o teorie spiskowo-handlowe a wcale nimi nie są, lub po prostu jesteście ciekawi jak to działa. Co prawda zajmujemy się sprzedażą i dystrybucją (kolejne źle rozumiane słowo) na rynku IT, ale zasady są podobne wszędzie. 30 lat na rynku zobowiązuje. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście będzie tak, że wiele z nich okaże się prawdą, wiele wręcz przeciwnie.

Zadawajcie pytania! Może dla zachęcenia, małe #rozdajo - autor najciekawszego pytania które pojawi się w komentarzu do jutra (23.05), do 14:00, wygra mysz (gejmingową!) MSI M92

Jeżeli pojawi się dużo pytań, może uda się stworzyć fajny cykl do obserwowania np. na #teoriespiskowohandlowe (chyba że macie lepszy pomysł, też dajcie w komentarzu)

#nttsystem
NTT_System - Czasami mamy wrażenie (nie tylko z Wykopu), że jest dość niska świadomoś...

źródło: comment_eKvaRRWL7ZgrLmQpTradjqxqhhuiXr6A.jpg

Pobierz
  • 312
  • Odpowiedz
@NTT_System: Jak wyglada wasz grafik? )Ma wąsy, okulary, śmieszna czapeczkę?)

A tak serio - jakim cudem opłaca się sprzedawać produkty takie jak kable RJ-45 po cenie mniejszej niż złotówka?
  • Odpowiedz
@NTT_System: Czy to prawda, że np. jeśli chodzi o pendrive'y to mogłyby być już dużo większe pojemności w mniejszych cenach, ale byłoby to zupełnie nieopłacalne dla firm produkujących, dlatego wypuszcza się stopniowo i po kolei (takimi schodkami) coraz pojemniejsze i z szybszym przesyłem danych pendrive, zamiast od razu wypuścić coś potężnego. Chodzi mi tu o ogólną zasadę, czy taka działa w świecie elektroniki, czy jest to mit?
  • Odpowiedz
@NTT_System: dlaczego laptopy mają takie same parametry jak komputery stacjonarne a to samo jest upakowane na o wiele mniejszej przestrzeni? Czym się różnią podzespoły laptopowe od tych w w dużych kompach?
I dlaczego podczaszy ładowania mój laptop wydaję biosowe dźwięki?
  • Odpowiedz
Jak wygląda marża w branży dla producenta, hurtowni i sklepu? Czy podatek od nowości to właśnie większa marża sklepów na zwiększenie zysku czy po prostu hurtownia zawyża ceny? Ile czasu mija od obniżenia cen u producenta i dystrybutorów do obniżenia ich w sklepie? Często możemy zaobserwować, że na zachodzie niektóre produkty są ~20% tańsze niż u nas w kraju, a potem ceny się równają. (-+5%, bo VAT) No i czy dystrybutorzy/producenci sprzętu
  • Odpowiedz
@MajorMichalek: Do socjalek? W sensie do mediów? Wykopem zajmuję się ja, jako człowiek ze stałego zespołu a FB obsługują firmy ze względu na ogromny czas jaki trzeba temu poświęcać. Zazwyczaj są to umowy na krótkookresowe po których następuje decyzja czy współpracujemy dalej. Każdy post jest konsultowany więc właściwie to my kreujemy treść a oni formę przekazu, opakowanie i obsługę.
  • Odpowiedz
@iDaft: > Jak wyglada wasz grafik? )Ma wąsy, okulary, śmieszna czapeczkę?)

A tak serio - jakim cudem opłaca się sprzedawać produkty takie jak kable RJ-45 po cenie mniejszej niż złotówka?

Grafik ma czasem wąsy, okulary i nie ma czapeczki. Nie jest typem hipstera, to poważny, dorosły człowiek :) Ja również coś grafikuję i też nie wpisuję się w ten trend xD

Takie kable sprzedaje się w dużych ilościach przeważnie. Każdy produkt
  • Odpowiedz
@NTT_System Fajnie to słyszeć. Pytam bo często się zdarza, że duże firmy (jak wy) zatrudniają jakieś losowe osoby do socjalek i potem dzieją się cuda (jak np wyzwiska ze strony obsługi jednej firmy do konkurencji) - to wszystko w naszym kochanym it.
  • Odpowiedz
Czy to prawda, że np. jeśli chodzi o pendrive'y to mogłyby być już dużo większe pojemności w mniejszych cenach, ale byłoby to zupełnie nieopłacalne dla firm produkujących, dlatego wypuszcza się stopniowo i po kolei (takimi schodkami) coraz pojemniejsze i z szybszym przesyłem danych pendrive, zamiast od razu wypuścić coś potężnego. Chodzi mi tu o ogólną zasadę, czy taka działa w świecie elektroniki, czy jest to mit?


@Snejku788: Tego nie wie nikt.
  • Odpowiedz
Jak to jest być sprzedawcą komputerów, dobrze?


@Giecikowsky: Niby tak, ale nie do końca. To trudny rynek z rosnącą świadomością wśród klientów, która powoduje odsuwanie się od gotowców, mimo że produkt jest dobry i warty ceny.
  • Odpowiedz
dlaczego laptopy mają takie same parametry jak komputery stacjonarne a to samo jest upakowane na o wiele mniejszej przestrzeni? Czym się różnią podzespoły laptopowe od tych w w dużych kompach?

I dlaczego podczaszy ładowania mój laptop wydaję biosowe dźwięki?


@Konvaldos: Nie wiemy czemu laptop wydaje takie dźwięki ale nie jest upakowane w nim to samo. Masz kości SO-DIMM o mniejszych taktowaniach, dyski 2,5" o prędkościach 5400RPM, ucięte taktowania i rdzenie w
  • Odpowiedz