Wpis z mikrobloga

Czasami mamy wrażenie (nie tylko z Wykopu), że jest dość niska świadomość wielu pojęć jeżeli chodzi o ogólnie pojęty handel.

Uwaga, przeczytaj do końca, jest też #rozdajo ! Dej plusa ()

Bardzo często, obserwując nawet tagi #komputery #komputer #pcmasterrace #pc można się spotkać ze stwierdzeniami typu "podatek od nowości", "pewnie wyprodukowanie tego procesora kosztuje 30zł a reszta to marża", "no tak, +300zł za złożenie komputera, ja to składam za Harnasia" no i inne przeróżności i zagadnienia.

Jesteśmy chętni odpowiedzieć Wam na pytania które może wg. Was zakrawają o teorie spiskowo-handlowe a wcale nimi nie są, lub po prostu jesteście ciekawi jak to działa. Co prawda zajmujemy się sprzedażą i dystrybucją (kolejne źle rozumiane słowo) na rynku IT, ale zasady są podobne wszędzie. 30 lat na rynku zobowiązuje. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście będzie tak, że wiele z nich okaże się prawdą, wiele wręcz przeciwnie.

Zadawajcie pytania! Może dla zachęcenia, małe #rozdajo - autor najciekawszego pytania które pojawi się w komentarzu do jutra (23.05), do 14:00, wygra mysz (gejmingową!) MSI M92

Jeżeli pojawi się dużo pytań, może uda się stworzyć fajny cykl do obserwowania np. na #teoriespiskowohandlowe (chyba że macie lepszy pomysł, też dajcie w komentarzu)

#nttsystem
NTT_System - Czasami mamy wrażenie (nie tylko z Wykopu), że jest dość niska świadomoś...

źródło: comment_eKvaRRWL7ZgrLmQpTradjqxqhhuiXr6A.jpg

Pobierz
  • 312
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NTT_System: jak w przeciągu tych 30 lat zmienił się wasz model sprzedaży i marketingu? W tym czasie zmieniło się sporo w świecie komputerów i chciałbym wiedzieć jak np upowszechnienie się ich, zmieniło branże :)

@FilusN: Obecnie w PC w góre idzie gaming. Jesteśmy na każdym evencie dla graczy w Polsce, wspieramy technicznie IEM, PGA i wszystko inne co jest duże. Skupiamy się na ofercie dla graczy. Wchodzimy w detal i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mikasz: Przez ostatnie 30 lat, bardzo mocno działaliśmy w B2B i przetargach dla intytucji publicznych w Polsce. Ostatnio realizujemy projekt na kilka tysięcy PC dla KGP
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NTT_System nie wiem czy było bo jest 200 komentarzy ale mam pytanie


Jak wyglądały początki? W sensie zaczynaliście w garażu czy od razu z grubej rury czyli kilka oddziałów w różnych miastach?


I drugie pytanie jak widzicie swój podbój rynków zagranicznych?

@cranberry250: Początkowo w takich nieistniejących już hangarach przy ul. Osowskiej w Warszawie. Teraz jest tam biedronka. Nie było z grubej rury, rozwijało się to krok po kroku ale dynamicznie. Nie
  • Odpowiedz
Nikt tego nie podaje, nawet MSI


No to nie wróży nic dobrego, ale do mniej dynamicznych gier się nada. Wiadomo, że mysz za 59 złotych nie będzie oferowała dobrego sensora.

@NTT_System: Zwróciłem uwagę na sensor, bo kiedyś kupiłem najwygodniejszą (dla mnie) mysz na świecie za 70 złotych (Genesis Xenon 210 - zależało mi na trzecim bocznym przycisku, pod kciukiem), ale w grach FPS szybkie ruchy nie były odzwierciedlone w grze. Poszukałem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@RabarbarDwurolexowy:

Czy zwykły Mirek z małym kredytem ma szansę... czy powinien nawet rozważać zakup większej ilości(więc taniej) takiego OSOBIŚCIE SPRAWDZONEGO zamiennika i powiedzmy metodą marketingu szeptanego tu i na forach dla graczy zrobić hype, jakąś współpracę z youtuberami-testerami(przykładowy tytuł:Kopia gamingowego Logitecha za 35zł?;))... Ogółem czy jest to jakiś wstęp do dobrego planu na biznes, czy raczej sposób na zadłużenie się i zawalenie piwnicy chińskimi myszkami, których innym Mirek kupił kontener zamiast
  • Odpowiedz
@NTT_System: 1. Dlaczego im urządzenie jest nowsze, tym szybciej się psuje?
2. Czy reanimacja karty graficznej za pomocą piekarnika jest bezpieczna i w miarę trwała? Dzisiaj już trzeci raz w tym roku naprawiałem jedną kartę (dosyć stara - GeForce 8800 GTS) i znowu działa ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NTT_System a robiliście jakieś badania rynku? Jaki macie udział w segmencie laptopów gamingowych?

@Danielnov: To są promile. Króluje MSI, ASUS, Lenovo, HP i mają 89+ procent rynku, potem mniejsi znani i w ostatnich 3% cała reszta w tym my. To oficjalne dane, da się to znaleźć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NTT_System: 1. Dlaczego im urządzenie jest nowsze, tym szybciej się psuje?

2. Czy reanimacja karty graficznej za pomocą piekarnika jest bezpieczna i w miarę trwała? Dzisiaj już trzeci raz w tym roku naprawiałem jedną kartę (dosyć stara - GeForce 8800 GTS) i znowu działa ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

@AndrzejDudaKrolemJest:

1. Mit
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NTT_System: 1. Dlaczego im urządzenie jest nowsze, tym szybciej się psuje?

2. Czy reanimacja karty graficznej za pomocą piekarnika jest bezpieczna i w miarę trwała? Dzisiaj już trzeci raz w tym roku naprawiałem jedną kartę (dosyć stara - GeForce 8800 GTS) i znowu działa ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

@AndrzejDudaKrolemJest: Co do
  • Odpowiedz
@NTT_System: Jak wygląda marża w branży dla producenta, hurtowni i sklepu? Czy podatek od nowości to właśnie większa marża sklepów na zwiększenie zysku czy po prostu hurtownia zawyża ceny? Ile czasu mija od obniżenia cen u producenta i dystrybutorów do obniżenia ich w sklepie? Często możemy zaobserwować, że na zachodzie niektóre produkty są ~20% tańsze niż u nas w kraju, a potem ceny się równają. (-+5%, bo VAT) No i czy
  • Odpowiedz
@NTT_System: boje się też o to czy dostanę to co na obrazku, bo często myfriendy wysyłają coś co ich zdaniem jest takim samym produktem(o tych samych parametrach), czyli ogólnie drukują parametry na pudełku i pozbywają się niechodliwego crapu spartaczonego na 3 zmianie, jak nie było brygadzisty:) i ta jakość logitechowa w chińskim opakowaniu jest tylko chińską jakością w chińskim opakowaniu;)
  • Odpowiedz