Wpis z mikrobloga

Czasami mamy wrażenie (nie tylko z Wykopu), że jest dość niska świadomość wielu pojęć jeżeli chodzi o ogólnie pojęty handel.

Uwaga, przeczytaj do końca, jest też #rozdajo ! Dej plusa ()

Bardzo często, obserwując nawet tagi #komputery #komputer #pcmasterrace #pc można się spotkać ze stwierdzeniami typu "podatek od nowości", "pewnie wyprodukowanie tego procesora kosztuje 30zł a reszta to marża", "no tak, +300zł za złożenie komputera, ja to składam za Harnasia" no i inne przeróżności i zagadnienia.

Jesteśmy chętni odpowiedzieć Wam na pytania które może wg. Was zakrawają o teorie spiskowo-handlowe a wcale nimi nie są, lub po prostu jesteście ciekawi jak to działa. Co prawda zajmujemy się sprzedażą i dystrybucją (kolejne źle rozumiane słowo) na rynku IT, ale zasady są podobne wszędzie. 30 lat na rynku zobowiązuje. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście będzie tak, że wiele z nich okaże się prawdą, wiele wręcz przeciwnie.

Zadawajcie pytania! Może dla zachęcenia, małe #rozdajo - autor najciekawszego pytania które pojawi się w komentarzu do jutra (23.05), do 14:00, wygra mysz (gejmingową!) MSI M92

Jeżeli pojawi się dużo pytań, może uda się stworzyć fajny cykl do obserwowania np. na #teoriespiskowohandlowe (chyba że macie lepszy pomysł, też dajcie w komentarzu)

#nttsystem
NTT_System - Czasami mamy wrażenie (nie tylko z Wykopu), że jest dość niska świadomoś...

źródło: comment_eKvaRRWL7ZgrLmQpTradjqxqhhuiXr6A.jpg

Pobierz
  • 312
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Noniusz: rozebrałem w życiu setki laptopów od lat 90 do współczesnych. Rozebranie całego w drobny mak i złożenie ogarnę w godzinę, ale uwierz mi, że wielokrotnie widziałem jak ktoś kto tego nie robił zabierał się, szukał srubek, wypinał wszystkie złączki itp. I jest to w 3h is takiej osoby, zwłaszcza że nowe modele niektóre są zgrzewane na ciepło i trzeba wiedzieć gdzie ciąć xD
  • Odpowiedz
@NTT_System: OKej, to powiedzcie mi o co w tym chodzi: Byt, dzięki któremu nicość pojawia się w świecie, jest bytem, w którym, w jego własnym bycie, chodzi o nicość jego bytu: byt, dzięki któremu nicość pojawia się w świecie, musi być własną nicością?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NTT_System: przez chwilę starałem się o współpracę z Hiro, jednak nikt się tam nie odezwał. Widzę że prężnie z kolei wspieracie Sprzymierzeni.com i Wiśnie.
  • Odpowiedz
@kusprzyk: Z krzemu robi się tranzystory, odpowiednio układając tranzystory powstaje bramka logiczna (np https://pl.wikipedia.org/wiki/CMOS ). Potem z górki - odpowiednio spinając bramki logiczne w różne pętelki można z nich budować proste układy cyfrowe jak przerzutniki, multipleksery itp. Budujesz sobie coś takiego: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jednostka_arytmetyczno-logiczna , jak widać na schemacie wcale nie jakiś kosmos. Jak już masz dodawanie, operacje logiczne i przesunięcie bitowe to praktycznie masz komputer który możesz programować taśmą perforowaną. Jeżeli cię
  • Odpowiedz
Kto Wam robi obudowy do pc i dlaczego sa one lepsze od konkurencji? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@fotszyrzk: Obudowy zamawiamy od wielu producentów. Głównie to SilentiumPC i przeważnie te najpopularniejsze modele - RG4T, SG1T, RG1, AR7. Wybieramy po prostu te, które się sprawdzają, dobrze układa się w nich kable i nie gotują gratów.
  • Odpowiedz
@ManamanaTuriruriru: W 100% się z Tobą zgadzam. Chodziło mi tylko o to, że istnieją też "normalne" laptopy, które łatwo się czyści. Ale oczywiście jest to niewielka część rynku, i mam świadomość, jak to wygląda w większości konsumenckich laptopów, bo miałem nie raz okazję w takich grzebać ;)
  • Odpowiedz