Wpis z mikrobloga

Czasami mamy wrażenie (nie tylko z Wykopu), że jest dość niska świadomość wielu pojęć jeżeli chodzi o ogólnie pojęty handel.

Uwaga, przeczytaj do końca, jest też #rozdajo ! Dej plusa ()

Bardzo często, obserwując nawet tagi #komputery #komputer #pcmasterrace #pc można się spotkać ze stwierdzeniami typu "podatek od nowości", "pewnie wyprodukowanie tego procesora kosztuje 30zł a reszta to marża", "no tak, +300zł za złożenie komputera, ja to składam za Harnasia" no i inne przeróżności i zagadnienia.

Jesteśmy chętni odpowiedzieć Wam na pytania które może wg. Was zakrawają o teorie spiskowo-handlowe a wcale nimi nie są, lub po prostu jesteście ciekawi jak to działa. Co prawda zajmujemy się sprzedażą i dystrybucją (kolejne źle rozumiane słowo) na rynku IT, ale zasady są podobne wszędzie. 30 lat na rynku zobowiązuje. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście będzie tak, że wiele z nich okaże się prawdą, wiele wręcz przeciwnie.

Zadawajcie pytania! Może dla zachęcenia, małe #rozdajo - autor najciekawszego pytania które pojawi się w komentarzu do jutra (23.05), do 14:00, wygra mysz (gejmingową!) MSI M92

Jeżeli pojawi się dużo pytań, może uda się stworzyć fajny cykl do obserwowania np. na #teoriespiskowohandlowe (chyba że macie lepszy pomysł, też dajcie w komentarzu)

#nttsystem
NTT_System - Czasami mamy wrażenie (nie tylko z Wykopu), że jest dość niska świadomoś...

źródło: comment_eKvaRRWL7ZgrLmQpTradjqxqhhuiXr6A.jpg

Pobierz
  • 312
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tygryszglowagolebia: Większy ruch i zakup przy okazji zakupu tego one shota z "killer" ceną. Nie wiem jak w stanach i na jakich produktach ale marże ogólnie są niskie. Wiele z dobrych przecen to sprzedawanie "pod wodą", czyli na minusie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@NTT_System: czemu laptopy modułowe, tzw. kadłubki są taką rzadkością wśród producentów? Prócz clevo nikt ich nie produkuje a ja w użytku mam kilka i nie wyobrażam sobie wrócić do jakiegoś gotowca. Nie chodzi tu już o parametry czy wydajność (chociaż to mocno wygrywają składaki - normalny socket I jego moc w porównaniu do jakiegoś niskoprądowego CPU), ale o samą prostotę czyszczenia go. 4 śrubki i dostęp do wszystkiego, czyszczenie, wymiany itd
  • Odpowiedz
@NTT_System a ja zadam pytanie trochę z innej beczki. Czemu w komputerach gamingowych nie są wykorzystywane procesory serwerowe? Weźmy pod uwagę fakt, że procesory te są mniej awaryjne oraz wytworzone na bardziej wytrzymałych taflach krzemowych. A ze względu na niższe napięcia da się go dobrze podkręcić. Często też ceny i parametry takich procesorów są po prostu lepsze a mimo to nie są one uwzględniane. Główną wada może wydawać się brak zintegrowanej grafiki.
  • Odpowiedz
@NTT_System: Jak wyjść z zamkniętego kręgu?
Klienci (biznesowi) potworzyli działy zakupów, które mają procent od negocjacji, więc sprzedawcy utworzyli działy sprzedaży (z odmianami KAM) i zakupów, które mają procenty.
Producenci naciskani przez sprzedawców publikują ceny z kosmosu, po których nikt nie kupuje (ale negocjatorzy liczą od nich procent), a największe rabaty dają tym, których (do danego projektu) wskaże klient końcowy (ten, który chce porównać ceny różnych sprzedawców).

I tak to się
  • Odpowiedz
@NTT_System: Pytanie o tzw. zmowy cenowe. Na ile oficjalni dystrybutorzy przykładają wagę do zachowania sugerowanych cen detalicznych przez firmy sprzedające do klientów końcowych, oraz jakie mogą być ewentualne konsekwencje wspomnianego wcześniej psucia rynku?
  • Odpowiedz
@NTT_System: czy istnieją pytania, na które odpowiedź – jeśli się ją zna – można szybko zweryfikować, lecz których rozwiązanie – bez znajomości odpowiedzi – zabierze więcej czasu (mierzonego poprzez złożoność obliczeniową)?
  • Odpowiedz
@NTT_System: Rok 1998, wrzesień. Ja 8 lat, rodzice postanawiają kupić pierwszego PC. Procesor Pentium II 266 MMX, Grafika Riva 4Mb, Pamięć Ram 64Mb, HDD 2,1 Gb, CD-ROM 24x, obudowa z zewnątrz z szaro-mlecznego tworzywa używanego w tamtych czasach w komputerach, z przodu dwa niebieskie przyciski Power i Reset oraz logo NTT. Pamiętam do dziś. Był do tego jakiś monitor CRT 14 cali, o którym nie pamiętam nic więcej. Do tego Windows
  • Odpowiedz