Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1537
Ja #!$%@?, czemu w tym narodzie panuje taka mentalność niewolników? Czytam tekst o tym że rząd chce zakazać wycieczkom szkolnym stołowania się w fast foodach a pod spodem co drugi komentarz że super i że już dawno powinni tego zakazać. No tak bo przecież teraz nauczycieli pod groźbą grzywny zmuszają do zabierania dzieciaków do McDonalda i pan PiS ich od tego uwolni...

Przecież wystarczyłoby że rodzice którzy nie chcą żeby ich dzieci jadły fast foody zaznaczyli to w zgodzie na wycieczkę i dali w zamian dzieciakom jakieś kiełki, soję czy cokolwiek innego jedzą na codzien w domu. Ale nie, trzeba arbitralnie zakazać wszystkim żeby ktoś przypadkiem nie miał lepiej. Jak z zakazem handlu.

#bekazpisu #wolnosc #polak #jedzenie #polityka
  • 100
@MarianoaItaliano: Typowa wschodnia mentalność - PAN powinien wszystko ustalić a lud pracujący miast i wsi się posłusznie dostosować i nie kwestionować. Polska niewiele różni się od Rosji pod tym względem. Tam Putin objeżdża fabryki po jakichś zadupiach i stawia do pionu przedsiębiorców, w Polsce wiceminister sprawiedliwości osobiście dogląda spraw i komentuje na twitterze.
@MarianoaItaliano: Swoją drogą, taki McDonald's wcale nie jest jakiś #!$%@? szkodliwy. Jedząc tam od czasu do czasu naprawdę nic nam się nie stanie. Osobiście uważam, że nawet tam jest dobre żarcie. Taki hamburger czy kanapka z papryczkami Jalapeno, do tego kawka jest całkiem spoko w długiej trasie.

Wiadomo, że jak ciągle wpierdzielamy frytki z oleju posypaną dużą ilością soli, czy pijemy hektolitry slodkich napojów to nam na zdrowie nie wyjdzie, ale
@MarianoaItaliano: To jest właśnie to z czego kisnę za każdym razem, kiedy to rządzący wyskakują "z dupy" z jakimś pomysłem ograniczającym wolność kogokolwiek, a reszta homo sovieticusów przytakuje i mówi: "Tak, dobra władza, świetny pomysł! Tego nam właśnie trzeba!". Identyczna sytuacja jest z tymi wolnymi od handlu niedzielami. W ogóle to nie utrudnia życia ludziom, którzy akurat handlem się nie zajmują... Ale to przecież Ci szczęściarze, nie to co Ci, którzy
ej, po ile wy macie lat? 9? jak doskonale wszyscy wiemy wiekoszosc społeczeńtwa to debile, a patorodzice mają #!$%@? w to co jedzą dzieci, szkoła jako miejsce kształcenia ma obowiązek aby dbać o dobro dzieci. Jak rodzic chce mieć grube niezdrowe dziecko to moze je paść w mcdonaldzie, bardzo prosze ale szkoła nie powinna dokładać do tego ręki
@MarianoaItaliano: market w galerii, czynny dla klienta od 10 do 20, ale pracownik przychodził na 8 i wychodził 21. Jakoś nie jestem w stanie zrozumieć, czemu akurat w niedzielę nie robili normalnie zmian, tylko zawsze wybierano osoby na odstrzał, robiące cały dzień od początku do końca. Gdyby było zwyczajnie, jak w tygodniu, to może zakaz handlu traciłby kolejne argumenty. Póki co nadal jestem zwolennikiem, zakaz nie przeszkadza mi nic a nic,
@MarianoaItaliano świetny pomysł... szczególnie, że dzieciaki mieszkające z dala od dużych miast mają z tego dużą atrakcję - nie mają na codzień możliwości zjedzenia w McDonald, czy KFC
@Zielony_Ogr: No dobra to teraz powiedz mi co ile są organizowane wycieczki szkolne?Które dzieciaki najczęściej na wycieczkach jadą do Maca? Już Ci odpowiadam:wycieczka szkolna jest organizowana raz na kilka miesięcy a do Maca najczęściej jadą dzieciaki z jakichś małych miasteczek albo wsi gdzie ten Big Mac jest dalej traktowany jak"rarytas" więc po cholerę tego zabraniać? Należałoby zacząć od prawdziwego problemu jakim jest masa cukru we wszystkim czym się tylko da, ale
@MarianoaItaliano: brawo kolego. Niestety, Polacy lubią jak ktoś im zaciska pętle na szyje, dlatego ciągle głosują na dwie partie, które wywodzą się z jednej partii matki xD.

Co do fast foodów itd masz rację - to co w normalnym kraju załatwianie jest oddolnie, na poziomie - rodzice szkoła, albo rodzice dziecko, tu urasta do rangi problemu narodowego i potrzebuje spec ustawy z dupy i armii urzędników xD.
@ScaRRyMaN: w sumie to pewnie można by to jakoś połączyć z oszczędnością wody, czy energii - np w dni parzyste robią tylko ci uruodzeni w dni nieparzyste, a w dni nieparzyste ci w parzysty - by było prościej. Do tego jakaś apka m-kupa, dla ułatwienia po węgiersku ( ͡° ͜ʖ ͡°). W niedziele nie robimy, no chyba, że mamy imunitet. Pewnie można by z tego wyliczyć oszczędność
@MarianoaItaliano: argumenty z dupy. to może zacznijmy podawać niemowlakom wódkę na uspokojenie, bo przecież zakazywanie czegokolwiek czyni z ludzi niewolników. Wg wszystkich badań jedzenie z maka jest niezdrowe, źle wpływa zwłaszcza na dzieci w okresie rozwoju i powoduje nadwagę, która i tak jest coraz większą plagą. jesteś robakiem