Wpis z mikrobloga

Mircy, ratujcie, pasuje mi się powoli rozglądać za #alkohol na #wesele tylko że ja #wodka piję raz na rok, więc wiedzy i doświadczeń mam niewiele. Przejrzałem tagi z ostatnich tygodni, widzę że modne są Biały Bocian i Ogiński, miałem wziąć w ciemno jedną z nich ale spróbowałem dla świętego spokoju no i... obie jak dla mnie obrzydliwe. Soplicy też nie chcę z wcześniejszych doświadczeń, Pan Tadeusz też odpada. I na tym się kończy moja znajomość wódek ¯\_(ツ)_/¯ Moje #pytanie więc brzmi: co byście polecili z innych, w tym samym segmencie cenowym, co nie będzie wstyd postawić na stole? Wyborowa? Stock? Bols? Coś innego?

Której wódki nie wstyd postawić na stół weselny?

  • Wyborowa 25.6% (11)
  • Stock 53.5% (23)
  • Bols 20.9% (9)

Oddanych głosów: 43

  • 18
@southlander: Bols, a konkretniej Bols Platinum. Finlandia też jest całkiem ok. W odpowiedniej temperaturze, tych 2 propozycji co podałem nawet nie trzeba zapijać / zagryzać.
Spróbuj też Żubrówki Czarnej (wbrew nazwie to jest zwykła wódka).
@dziesiaty: @Mishkaa: Rzeczywiście chyba go kiedyś piłem na jakimś weselu, ładnie się prezentuje, no i nie mam złych wspomnień, ale chodzi po ok. 26 zł. Wolałbym jednak coś odrobinkę tańszego, 20-23 zł.

Polecam Stock. Można pić nawet bez zapijania.


@Gadgetztan: A jak ze Stockiem pod względem wizerunku? Narzeczona stwierdziła że kojarzy jej się z tym że na wszystkich imprezkach licealnych typu studniówki/osiemnastki królował właśnie Stock.
@southlander: Niestety lepsze wódki więcej kosztują. Lepiej dopłacić niż pić zdechłego szczura jak np. 1906. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie pijam już zbyt często, ale Bolsa Platinum, Finlandię i Żubrówkę Czarną mogę jak najbardziej polecić jeśli chodzi o smak.
@southlander: jeśli Bocian i Ogiński są obrzydliwe, to przykro mi, ale w tym budżecie nic lepszego nie ma :P Bolsa sobie od razu daruj, Stock jest najtańszą wódką z dozownikiem w butelce, a to przydatny element na tego typu imprezach, Wyborowa ostatnimi czasy moim zdaniem się poprawiła, ale znam dużo osób, które mają do niej uraz :) Możesz jeszcze ewentualnie Palace albo Starostę spróbować, ta druga w hurcie powinna się zmieścić
@southlander: Stock prestige, kupisz 0,5 litra poniżej 21 pln za butelkę - niby się źle kojarzy, a w tej cenie jest to najlepiej przedestylowana wódka (podobno 6 razy), co przekłada się na najbardziej delikatny smak w tym segmencie cenowym. Ma też całkiem kompaktową, przyjemną dla oka butelkę. Biały bocian popularna i fajna szyjka niby taka niespotykana, ale ciężej wchodzi, jest ostrzejsza. Jeśli masz ekipę, która nie wali wódy co weekend i