Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czołem
Pracuję firmie od 9 lat na podstawie umowy B2B (branża IT, ale to chyba bez znaczenia). Czy jest szansa prawna domagać się od firmy zapłaty ZUS za np. 5 lat wstecz podważając umowę B2B oraz domagać się uznania tego okresu za normalną UOP? Według mnie obecna umowa ma cechy umowy o pracę tj. mam bezpośredniego przełożonego do którego raportuję, mam urlop, muszę pracować w godzinach od 8 do 16, muszę uzyskać zgodę na wszelkie zwolnienia się z pracy itp. Do tego pierwsze 3 lata siedziałem w biurze, obecnie pracuję w stylu home office.
Przerabiał ktoś taką batalię ? Jest kilka wyroków w podobnych sprawach, większość na korzyść osoby zatrudnionej na B2B, ale może ktoś z tu obecnych ma doświadczenie ?
#firma #ksiegowosc #prawo #b2b #prawopracy #kiciochpyta #praca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 15
FKurfaPaski: Chyba tylko w jednym przypadku warto, tj. wtedy kiedy "pracodawca" naprawdę poważnie w czymś zawinił i nie wywiązując się ze swoich obowiązków pracodawcy naraził nas na utratę zdrowia fizycznego lub psychicznego, pozwalając na wypadek w pracy lub na mobbing, przez co doznaliśmy szkody na tyle znacznej i odczuwalnej finansowo, że chcemy/musimy dochodzić z tego tytułu odszkodowania. W każdym innym przypadku "mściwość" raczej nie będzie opłacalna (bo wyrównanie podatków, składek, odliczenia
OP: @goferek nigdzie nie napisałem, że mi nie pasuje
@karer na umowie jest kwota netto
@plan_9 pierwszy z brzegu http://www.sn.pl/sites/orzecznictwo/Orzeczenia3/II%20PK%20189-14-1.pdf
@staryhaliny umowa o dzieło to trochę coś innego w sensie prawnym niż umowa B2B
@staryhaliny nie oceniaj, jak będziesz dorosły to sam zobaczysz, że w życiu nie wszystko jest czarno białe
@JudeMasonPolakozerca nie prosiłem o ocenę moralną mojego potencjalnego czynu. Nie oceniaj.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
firma w sposób brzydki i jednostronny zmieniła sposób i zasady współpracy (w wieeeelkim skrócie).


@AnonimoweMirkoWyznania: No to się z nimi rozstajesz, a nie płaczesz. Pozew o zmianę B2B w UoP będzie dla Ciebie dużą stratą, nie dość, że pośrednio zamykasz sobie drogę do kolejnych kontraktów B2B to jeszcze będziesz gruby hajs w plecy - pamiętaj, że oprócz ZUS na UoP masz podatek w skali 18/32%, jeśli tyle czasu siedzisz na B2B
@AnonimoweMirkoWyznania: B2B to tez rodzaj umowy cywilnoprawnej. Z takimi warunkami jak masz w umowie wygrana jest bardzo prawdopodobna. Zastanow sie tylko czy na pewno chcesz sie w tym babrac bo to prawdziwie pyrrusowe zwyciestwo. Zaplacenie zaleglego ZUSu to naprawde jest nic biorac pod uwage ze tych pieniedzy nie dostaniesz jak pojdziesz na emeryture, ale to tylko moja opinia. Kiedy pracodawca zaplaci za cuebie skladki to wystapi do sądu zebys oddal mu