Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#cwiczzwykopem #cwiczenia #mirkokoksy #mikrokoksy #silownia #trening

Przez całe życie nie uprawiałem sportu, jedynie w podstawówce regularnie grałem w piłkę nożną i inne sporty zespołowe. Potem praktycznie nic. Aktualnie wzrost 181 cm, waga ok 74 kg. Moja sylwetka to typowy skinny fat. Mało mięśni, sporo tłuszczu w okolicach brzucha i klatki piersiowej. Najgorsze są dla mnie nadgarstki bo są strasznie chude i klatka piersiowa bo nie wygląda tak jak powinna.

Ze sprzętu do dyspozycji mam hantle, hand gripy i rower. Problem jest w tym, że bardzo szybko się meczę wykonując nawet podstawowe ćwiczenia i na niektóre nie mam nawet wystarczającej siły by wykonać je w pełni poprawnie poprawnie. Z tym jest naprawdę słabo bo nawet pompki to dla mnie za dużo. Podobają mi się sporty walki ale jak patrzyłem na zajęcia dla grupy podstawowej to wiem, że nie przetrwałbym samej rozgrzewki. Jak się przygotować (jakie ćwiczenia? dieta?) do zrobienia kolejnego kroku, tj. zapisania się na siłownie/sporty walki? Chciałbym coś poradzić na mój brak siły i bardzo słabą kondycje. Moim głównym celem nie jest by schudnąć bo wtedy wyglądałbym jak totalny patyk, chciałbym przybrać mięśni. Od czego zacząć?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 7
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zacząć chodzić na siłkę i robić powtórzenia z małymi obciążeniami? Dużo złożonych ćwiczeń jak przysiad, martwy, wyciskanie, podciąganie z asystą maszyny żeby angażować jak najwięcej mięśni i na początek rozwijać ogólną sprawność. W skrócie - full body workout i tyle na początek.
  • Odpowiedz
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania ja bym szedł na zajęcia ze sportów walki tak czy siak. Jeżeli nie trafisz na jakąś patologiczną mordownię to nikt nie będzie na Ciebie krzywo patrzył jeżeli zrobisz mniej powtórzeń niż inni, albo nawet jeżeli nie dokończysz rozgrzewki (szczególnie że często-gęsto rozgrzewka i ćwiczenia siłowe na koniec są najbardziej wymagającą fizycznie częścią treningu). To co się liczy to chęci. U mnie w klubie często przychodzą takie "kapcie" i jeżeli zostaną parę
  • Odpowiedz
Problem jest w tym, że bardzo szybko się meczę wykonując nawet podstawowe ćwiczenia i na niektóre nie mam nawet wystarczającej siły by wykonać je w pełni poprawnie poprawnie.


@AnonimoweMirkoWyznania: No to wykonuj podstawowe ćwiczenia nie w pełni poprawnie i rób większe przerwy między nimi. Tylko konsekwentnie rób. Prędzej czy później ciało się zacznie przyzwyczajać do obciążeń i wtedy spróbuj poprawiać jakość wykonywanych ćwiczeń. Ja jak zaczynałem sobie ćwiczyć pompki (pierwsza po
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania miałem podobnie, z tym że zapuściłem się dopiero na studiach. Ja sobie akurat powrót do sprawności kupiłem, bo trochę kasy mam - zacząłęm 2 razy w tygodniu przez rok chodzić na siłkę z trenerem personalnym.

Gość był polecony, ogarnięty, po fizjo. Przez pierwsze 2-3 miesiące po treningu wychodziłem nietomny, ale efekty teraz są ok.

Przykładowo przysiad zaczynałem z kettlami po 8-16 kg, teraz klasyczny siadł na 100kg (oczywiście rozkład powtórzeń zupełnie
  • Odpowiedz