Wpis z mikrobloga

Miraski, wiecie jak wygląda procedura naprawy/wymiany kierownicy w rowerze #triban 540? Wywróciłem się i na wskutek upadku kierownica uległa lekkiemu wygięciu. Da się to jakoś naprawić? Jest jakakolwiek szansa, że #decathlon wymieni ją w ramach gwarancji? Jeśli nie to czy orientujecie się jaka może być cena takiej kierownicy?
#rower #wykoptribanclub
  • 12
@BART3q: dasz jakieś zdjęcia poglądowe albo obrazki?

Wymiana samej kierownicy to nie jest niesamowity wydatek a jest okazja do lekkiego podrasowania rowerku - carbon, nowa owijka, zmiana rozstawu.
@BART3q: Niestety gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych powstałych w wyniku nieprawidłowego użytkowania/jebnięcia sprzętem o asfalt :( Nowa aluminiowa w Polsce już w okolicach stówki lata.
@ZUPAZBOBRA: Ciężko to na zdjęciu uchwycić. Jak mierzę miarką od śruby przy mostku do jakiegoś charakterystycznego punktu na końcach kierownicy to są różnice rzędu kilku centymetrów.

@dymel: Kolega, który pracuje w Decathlonie mi pisał przed chwilą, że będę musiał kupić nową ramę, a oni mi to w serwisie najwyżej przełożą. Od razu wjadą nowe owijki bo te oryginalne dostały z jednej strony trochę po dupie przy upadku.

Ehh... Co za
@BART3q: No stówka na zakup i parę dyszek za przełożenie poleci, ale - mówi się 'trudno' ¯\_(ツ)_/¯ Ciesz się że sprzęt a nie Ty oberwałeś, bo to drugie ciężej się wymienia ;)
@dymel: Szczęście w nieszczęściu było takie, że miałem kask bo nim też przejechałem trochę po asfalcie. Poza sprzętem to tylko obtarte łokcie, zbita dupa i urażona duma :P
@BART3q: Kask też obejrzyj dokładnie - zazwyczaj po uderzeniu producent zaleca wymianę na nowy. Sam parę tygodni temu musiałem się wykosztować na sporo rzeczy przez glebę :(
@dymel: Z kaskiem powinno być wszystko w porządku bo na dobrą sprawę to nim nie uderzyłem o glebę, a tylko przetarłem. Kilka centymetrów przetartego lakieru, jakbym wziął gruboziarnisty papier ścierny.
@ZUPAZBOBRA: @dymel: @Wycu91: Kurde, Panowie! Olśniło mnie! Kierownica powinna być jednak ok. Mam taką teorię, że klamkomanetka na wskutek uderzenia o podłoże przekręciła się lekko. Wywnioskowałem to po obejrzeniu na internecie jej zdjęć. Mam nadzieję, że nie wszystko stracone.