Wpis z mikrobloga

Czy serie Gothic i TES to jedyne takie RPGi z otwartym światem, pierdyliardem rzeczy do roboty i dowolnością wyboru? W prawie każdą część (a kysz Spellbound...) przegrałem setki godzin i już zaczyna mi się nudzić w kółko powtarzanie tych samych misji. W Kingdoms of Amalur grałem, ale jak pomyślałem że mam się męczyć z końcówką drugi raz to odpuściłem. Zagrałbym w coś z możliwie otwartym światem, dobrą fabułą i mnóstwem opcji rozwoju postaci (może być w systemie D&D i podobnych). Jakieś propozycje?

#gry #gothic #theelderscrolls #rpgboners #skyrim #morrowind
  • 14
@AmonowyPanWladza: @WujaAndzej: Ok, załóżmy że w Riseny i stare RPG typu Torment, Baldury, Neverwintery, Acanum itd grałem:P

A tak, zapomniałem dodać do listy Fallouty- nie dość że klimat jest super, to jeszcze mnóstwo mniej lub bardziej przydatnych perków.
@Kazak77: dobry temat, też lubię tego typu gry, TES, Gothic 1, 2 były świetne.

Nie grałem natomiast w Gothica 3, bo słyszałem, że jest zabugowany, że się nie da grać.

Zmieniło się coś (jakieś patche itp.)? Warto przejść?
@jimmyF: Gdyby wziąć pod uwagę wszystkie gry jakie grałem w życiu, to przed Gothic 3 byłby tylko WoW i może LoL. Fabuły praktycznie nie ma (Quest Pack dodaje mnóstwo nawiązań do poprzednich części), ale nawet po tylu latach sprawia mi przyjemność wyjście na polanę niedaleko Silden i podziwianie widoków przy akompaniamencie wspaniałej muzyki:) Community Patche poprawiają mnóstwo błedów, najnowsza wersja to 1.75. Teleporty, wczytywanie i zapisywanie nie trwa już po kilka
@Kazak77: O to mnie zaskoczyłeś :) sprawdzę koniecznie.

Czyli rozumiem, że Gothic 3 podobał Ci się bardziej od 1 i 2?

Jedynka to jest jedna z najlepszych gier w jakie grałem i chodzenie i zwiedzanie tego świata jest przyjemne od lat dla mnie :)

Nie grałem też w czwórkę, chociaż z tego co czytam, że robiła to inna firma i że gniot to jakoś nie zachęca, ostatnio wyszła w ogóle Arcania:
via Android
  • 1
@jimmyF: Pierwsze dwie czesci rzadza jesli chodzi o fabule, trójka ma "tylko" lepszy gameplay. Arcanii nie polecam, takie bezsensowne bieganie do przodu i zabijanie wszystkiego co się spotyka, nawet nie trzeba czytać dialogów.
@Kazak77: Na końcu Gothica 3 przy wyborze drogi Adanosa nie znikamy na żadne 1000 lat, zaledwie na 2 :) z tych niezbadanych krain Bezimienny z Xardasem obserwowali jak wojna wybucha na nowo, Bezimienny stwierdza, że idzie do Myrtany zrobić porządek i robi ten porządek przy okazji zostając królem :)