Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem #remontkostki @krne tak to wyglada, ze po skuciu odparzonego tynku odpadło ok 30%, reszta sie relatywnie trzyma, ale tynk po zdjeciu farby był dosyć mocno spękany po całości. Do tego dochodzą spore nierownosci w tynku na łacie 2 metrowej prześwity min 1 cm. Jakie mam opcje
1. naprawic co skułem goldbanem albo mpekiem na to gips i gładzie
2. skuc pozostaly tynk, przeleciec szlifierka z garnkiem na wolnych obrotach i dac nowy tynk
3. gipsy na atlasie m

? jakies porady ? robie dla siebie, nie spieszy mi sie jakos super bardzo.
KrowkaAtomowka - #remontujzwykopem #remontkostki @krne tak to wyglada, ze po skuciu o...

źródło: comment_Ssl2d2p1OHOISlm6SiNDRgGgPsNcmCpC.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KrowkaAtomowka: Jak na moje okoko to chyba lepiej skuć całość, doczyścić i kłaść nowy tynk... Jeśli odpadł to cholera wie ile jeszcze odpadnie. Ja bym temu nie ufał.
A jak sam napisałeś, robisz dla siebie, nie spieszysz się - lepiej zrobić wolniej, a dobrze. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KrowkaAtomowka: kolego, jeśli robić porządnie to albo skuwanko do surowego stanu i tynkkwanko (okazja do wyprostowania ścian) lub ewentualnie możesz zrobić stelaż pod regips. Wtedy stary tynk olewasz.
Dlaczego tynk się odparzyl?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KrowkaAtomowka: u mnie było podobnie w domu rodzinnym. Ktoś wspominał, że murarz był wiecznie pijany. Tynk się po prostu sypal. Poszły płyty gk na to.
  • Odpowiedz
Około cztery lata temu zmagałem się z podobnymi dylematami. Każdy doradza co innego i nigdy nie wiesz czy zrobisz dobrze czy nie. Teraz doświadczony remontem domu z lat 60-tych powiem, że kułem tynk gdy:
- luźno trzymał się ściany (pamiętaj, że w tamtych czasach był słaby dostęp do materiałów budowlanych, dlatego tynk to głownie piach z wapnem i szczyptą cementu),
- nierówności powyżej 5 mm (czego nie wyrównasz tynkiem będziesz starał się równać gipsem, a tego nie zaleca się dawać grubiej niż 5mm, inaczej może odlecieć, dodatkowo cena gipsu jest dużo większa niż zaprawy.
- niewłaściwa geometria pomieszczenia (odchylenia od pionu, niewłaściwe kąty itd). Wtedy ciężko poprawnie zamontować drzwi, okna, meble na wymiar, bo niby wizualnie jest ok, ale nic nie pasuje:)

U mnie na jednej ze ścian musieliśmy nałożyć aż 6 cm tynku, a żeby to wszystko się trzymało to :
  • Odpowiedz
  • 0
@krne @Rysik_85 dzieki chlopaki, plan podjety, lecimy z kuciem tynku, i maszynowi potem zostanie polozony, powierzchnia ok 220 metrow lrzy cenie 35 zl za metr to wychodzi i tak taniej niz zcieranie, grunty giosy i gladzie. Zostanie polozony gipsowy z wyciagnieciem maleczka pod malowanie. Po skuciu bede docieral jeszcze szlifierka na wolnyych obrotach i na koncu ktos mi doradzil zeby zmywac sciany karcherem.
  • Odpowiedz