Wpis z mikrobloga

Mam kilka pytań do zwolenników. Zazwyczaj jak mam głosować na jakąś partię to sprawdzam jaki ma program.

1. Jaki program gospodarczy ma konfederacja?
2. Jaki ma plan na uzdrowienie służby zdrowia?
3. Jaki ma plan na poprawę kondycji edukacji i oświaty?
4. Co zamierza zrobić ze służbami mundurowymi?
5. Czy szczepienia będą dalej obowiązkowe?
6. Co z mniejszościami narodowymi i seksualnymi?
7. Gdyby wygrała to kto byłby premierem?
8. Jaki pomysł na politykę zagraniczną?
8.a Jak miałyby się układać relacje z Rosją?
8.b Jak miałyby się układać relacje z USA?
8.c Jak miałyby się układać relacje z UE?

Proszę no offence, po prostu ciężko znaleźć te informacje w internecie, dlatego pytam.

#konfederacja #polityka #bekazlewactwa #bekazprawakow #4konserwy #neuropa
  • 41
@Egribikaver:
zaznaczam że pisze serio na podstawie tego co piszą ich zwolennicy

1. #!$%@? podatki co odbije się na negatywnym wzroście gospodarki
2. sprywatyzować XD albo nie ma
3. sprywatyzować, albo nie ma
4. zapewne #!$%@? bo do tej pory nie bardzo wiadomo o co im konkretnie chodzi bo ciągle się coś tam plują o powszechnej broni dla polakow
5. oczywiście że nie, przecież już o tym mówili że na nic
@Egribikaver To nie jest żadne łapanie za słówka, tylko próba wytłumaczenia faktu, że nie ma żadnego programu wyborczego do Europarlamentu, bo byłby zbędny.

Konfederacja na razie pracuje nad wspólnymi postulatami, bo z uwagi na to, że jest to koalicja różnych środowisk, są różne zdania.
@Volki: To teraz wyobraź sobie że ktoś głosuje na PiS do europarlamentu, mimo że nie zgadza się z tym co wyprawiają w sejmie. xD
I argumentuje to tak jak Ty - że jedno nic nie ma do drugiego. No skisłem.
Z tego co wiem to każda inna partia ma już od dawna swój program dot. Polski, mówisz że Konfederacja na razie startuje tylko do EU, a ja się pytam to w
@Egribikaver

To teraz wyobraź sobie że ktoś głosuje na PiS do europarlamentu, mimo że nie zgadza się z tym co wyprawiają w sejmie. xD

I argumentuje to tak jak Ty - że jedno nic nie ma do drugiego. No skisłem.

To jest twoja logika?
To, że PiS nie może wprowadzić 500+ w Europarlamencie, to jest fakt, natomiast może głosować za różnymi dyrektywami z Komisji Europejskiej.

Konfederacja nie ma programu wyborczego dot. spraw
@Volki: Dobrze mój drogi, zapisuję sobie dlatego tę listę pytań i przypomnę się przed wyborami parlamentarnymi, zgaduję że wartość odpowiedzi będzie podobna.

Przecież KORWiN czy RN mają własne programy, ale do ciebie nie dociera prosty fakt, że Konfederacja nie jest partią.


@Volki: To można powiedzieć o każdej liście wyborczej u nas, w końcu skupia w sobie wielu ludzi o różnych poglądach przykładem może być Jarosław Gowin - tak różny w
@Egribikaver I tym się różni Konfederacja od innych, że nie obiecuje w tych wyborach rzeczy, które nie jest w stanie spełnić w Europarlamencie.

Natomiast każdy może zagłosować na kandydata, który reprezentuje konkretne ugrupowanie, które ma jakieś postulaty lub program wyborczy.
@Egribikaver RN na pewno ma program, bo się nim chwali, ale nie czytałem go.
Reszta ma chyba jedynie ogólne postulaty, bo częściowo uznają programy innych ugrupowań - np. Braun odwołuje się do KORWiNA.
@Egribikaver No i? Mnie to nie obchodzi. Nie jestem sympatykiem RN.

Konfederacja to projekt przede wszystkim na wspólne listy, więc jeśli na jesienne wybory nie uzgadnią programu, to w Sejmie będą tworzyć już odrębne koła.
@Volki: Dziękuję za (bez)produktywną dyskusję, chciałem zmienić swoje zdanie o Konfederatach, jednak zostało że jak pytam któregokolwiek ze zwolenników otrzymuję odpowiedzi:
"Kondominium rosyjsko-niemieckie pod blablabla"
"Polskie interesy najważniejsze i trzeba ich bronić" - tak mówi każda partia
"Korwin KRUL" xD
"Antyszczepionkowcy, chemtrails..."
"Ukraińcy won!"
"Żydzi won!"
"Europa upada."
@Egribikaver Jeśli ty piszesz głupoty, że zwolennik odpowiada ci m.in. "Antyszczepionkowcy, chemtrails...", to nie można cię brać na poważnie.

Rzeczowo ci odpisałem, że w tych wyborach jedynym postulatem jest sprzeciw wobec obecnej UE. Albo inaczej - dążenie do EWG lub czegoś podobnego.
Nawet RN nie mówi o Poleksicie jako natychmiastowym wyjściu, a karcie przetargowej, bo nie można wywierać nacisk, jeśli druga strona wie, że blefujesz.
@Volki: Polexit jako karta przetargowa - xD nie mam pytań. Za WB ktoś płacze? To czym jest Polska w tej sytuacji.
Jakby to miało wyglądać, robimy referendum, a jak wyjdzie że większość Polaków za opuszczeniem - a nie, my tylko tak żartowaliśmy xD

Z tymi szczepionkami i chemtrails to fakt, niestety, żadnego trollowania z mojej strony tutaj nie ma. Wygugluj sobie ;)
@Egribikaver Ty w ogóle masz pojęcie o UK? Ty wiesz, że oni byli już w uprzywilejowanej sytuacji? A dlaczego byli?

UK chciało ostatecznie wyjść, ale mają problem jakiego Polska nie ma - północna Irlandia oraz Szkocja.

Z tymi szczepionkami i chemtrails to fakt, niestety, żadnego trollowania z mojej strony tutaj nie ma. Wygugluj sobie ;)

A to ciekawe, bo odpisujesz jak dzieciak.