Wpis z mikrobloga

@LetMeStay
@5684379
#coolstory Moja babcia, w tym roku lvl 87 wskakuje, od prawie 40 lat mieszka w bloku (typowy plyciak, parter + 4 piętra, bez windy) na 4tym czyli ostatnim piętrze. Codziennie przynajmniej raz robiła odcinek gora - dół, już nawet chcieliśmy z bratem i ojcem taki numer zrobić żeby wziąć jej identyczne mieszkanie tylko niżej. Nie chciała.
W lato parnik że się leje z ciebie jak posiedzisz 10 minut, w zimie
@Vielokont: u mnie to bardziej właśnie kwestia zakupów, wnoszenia/znoszenia mebli w czasie remontu + małe dziecko, więc nosidełko, noszenie na rękach i tak dalej.
Na co dzień śmigam biegiem po schodach, ale czasem, zwłaszcza gdy niesiesz coś dużego, bywa to uciążliwe. Jeśli ktoś nie jest w stanie wciągnąć na 4. piętro własnego tyłka bez zadyszki to tak - ma problem.
@Majku_: Male dziecko, ciezkie zakupy i wnoszenie mebli to faktycznie slaba sprawa, jak nie ma windy. Na to piate pietro wprowadzalem sie akurat, gdy winda byla w remoncie. To byl jeden z najbardziej meczacych dni w moim zyciu.

Moja krytyka odnosila sie wlasnie do normalnych warunkow, gdy wchodzi sie bez obciazenia.
@Vielokont: mieszkam od urodzenia na 4. piętrze, prawie 30 lat biegania ¯\_(ツ)_/¯
Rozumiem twoją krytykę. Niedługo przeprowadzam się do nowego mieszkania na 8. piętrze, oczywiście z windą, ale też mam zamiar od czasu do czasu śmignąć dla sportu po schodach.
@LetMeStay: Kurka, całe życie na czwartym piętrze.

Pierwsze mieszkanie rodziców - czwarte piętro.
Później dostali zakładowe na czwartym.
Ożeniłem się i ex miała mieszkanie na czwartym piętrze, ale chociaż w bloku z windą.
Później kupiłem mieszkanie na czwartym piętrze, bo mi odpowiadało i cena była niezła.
Poznałem dziewczynę i też ma mieszkanie na czwartym piętrze.

Całe życie prześladuje mnie czwarte piętro.
plusem wydaje się brak pajaca, który tupa ci nad głową.


@FrasierCrane: weź nic nie mów. Mieszkam na trzecim piętrze, lecz pode mną mieszka bezrobotny pajac, który prawie codziennie budzi mnie swoimi krzykami () Poza tym bloki najczęściej bywają czteropiętrowe ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LetMeStay: Jak ktoś ma ogromny problem z wejściem na trzecie piętro to jest inwalidztwo. Ja ważąc 120 kg wchodziłam na szóste bez większych problemów...