Wpis z mikrobloga

@Peenie: Byłem. Jest to kraj o największych możliwościach rozwoju kariery, najlepszej możliwej sile nabywczej pensji, bardzo wysokiej jakości życia, ogromnym luzie, miłej atmosferze. Długo by wymieniać.
Największy minus to, że tak daleko od rodziny w Polsce
@suwren7: Nowa Zelandia - zerowe możliwości kariery, to już dla mnie bardzo zasadniczy minus. Problemy z Maorysami, daleko wszędzie na świat, plusy oczywiście też są.
Australia - lepsze możliwości rozwoju kariery, fajna jakość życia, ale nadal odrzuciłem za zbyt dużą odległość od Polski.
Z racji, że patrzyłem pod kątem zawodowym i jakości życia to takie miejsca jak Filipiny w ogóle nie brałem pod uwagę. Miejsce zdecydowanie piękne na wakacje, ale nie
@Blitzkrung: wybacz ale się nie zgodzę a mieszkałem i pracowałem w Stanach. Dla przeciętnego pracownika dużo lepszy rozwój kariery masz w zachodniej Europie gdzie jest większa dynamika rynku. W USA może istnieje najlepszy rozwój ale dla wysoko wykwalifikowanych i wykształconych pracowników (a skoro siedzisz na wykopie to takim nie jesteś XD) i tylko w kilku gałęziach a to wiąże się z kulturą #!$%@? jaka tam panuje niezależnie czy pracujesz w IT
@Master_Boy: Gratuluje mirq. Gdzie dokladnie mieszkasz?

Moglbym sie przeniesc na l1, tak sobie ta opcja wisi w mojej glowie, ale daleko do rodziny i mam obawy co do kultury na takim poziomie chodnika (nie wspomne o czynszach po zachodniej stronie bay area- matko bosko), rozne opinie slyszalem. Tak wiec pytanie do doswiadczonych mirqw (pozwole sobie zawolac @Peenie: @Zmoll): Jak wyglada kwestia wyluzowania, kultury na drogach i w innych kwestiach
@Peenie: no widzisz a ja sie z Toba nie zgadzam.
Tam sa najciekawsze projekty dla mnie, bardzo dobrze wynagradzane.
Pomimo, ze nieruchomosci kosztuja duzo to i tak latwiej na nie zarobic niz w Londynie czy Monachium.
Firmy oferuja bardzo często unlimited PTO lub przynajmniej 20 dni urlopu i 10 dni chorobowego.
Sluzbe zdrowia z Kaisera w Kaliforni mozna okreslic tylko dobrymi przymiotnikami, jej jakosc jest nieporównywalnie lepsza.
Gdzie jest lepiej ladnie
@Peenie: Stany przez to ze nie maja sprecyzowanych zasad kodeksu pracy czy oferty służby zdrowia maja to do siebie, ze i ja i ty mamy rację, wszystko zależy od pracodawcy, oferowanego przez niego ubezpieczenia, 401 k matching, ilosci urlopów i chorobowego
Gdzie jest lepiej ladnie pokazuje to, ze z Europy Zachodniej corocznie imigruja do Stanow dziesiątki tysięcy ludzi, natomiast w druga strone zdecydowanie mniej


@Blitzkrung: Amerykanie emigrują do Australii i do różnych krajów.
@makijazystkaKaczynskiego: jak w większości zachodnich krajów ludzie są otwarci a nawet powiedziałbym, że troszkę bardziej. Pytania w Starbucks'ie skąd jesteś bo masz akcent, albo skąd wziąłeś tą czapkę są na porządku dziennym. Gdy na stacji benzynowej w Kalifornii zobaczą, że Twój samochód jest na blachach z Teksasu gdzie była powódź od razu Cię o to zapytają i powiedzą, że dzięki Bogu że nic Ci się nie stało. Ludzie są też bardziej