Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mirasy, dodaję z anonimowych, bo pewnie wyjdzie na to, że jestem jakiś #!$%@?.

Z #rozowypasek planujemy ślub (bardziej to ona planuje, ja jestem stroną indyferentną) ale wczoraj dowiedziałem się, że ona nie ma zamiaru zmieniać sobie nazwiska na moje, tylko chce mieć dwuczłonowe.

O ile w cały proces planowania ślubu jestem średnio zaangażowany (jeszcze się nie oświadczyłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)), to ten aspekt akurat mnie trochę ubódł i zwrócił moją uwagę.

W mojej optyce to jest taka furtka do poprzedniego życia i symbolicznie znak, że w małżeństwo się weszło tylko jedną nogą.

Ona argumentuje to tak, że jest ostatnia z rodu i chce zachować rodowe nazwisko.

Dla mnie to trochę upokarzające. Jakie jest Wasze zdanie?

#zwiazki #slub #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #porady #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje

Czy to w porządku, że nie chcę się zgodzić na dwuczłonowe nazwisko mojej przyszłej żony?

  • Tak 25.4% (1011)
  • Pojebany jakiś jesteś 74.6% (2963)

Oddanych głosów: 3974

  • 144
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Drogi Mireczku. Twoja Luba chce wziąć ślub z Tobą a Tobie jest to obojętne. Zgodziłeś się na to ok Twoja sprawa. Ale jeżeli nie chce zmienić nazwiska to czemu znowu ma być tak jak ona chce. Miej jaja i się jej postaw.
Albo nie ma zmiany nazwiska nie ma ślubu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ŚwieckaDziewczyna: Ostatnia z rodu i co z tego? Wasze dziecko w takim razie jakie będzie miało nazwisko? Matki dwuczłonowe, czy Twoje? Nie rozumiem nigdy tego srania się z nazwiskiem. Też jestem ostatnia i wzięłam nazwisko męża, dziecko ma również jego. Bo co mi po tym nazwisku? To tylko zlepek literek, lata mi jakie mam, a wolę mieć męża, bo:
- dwuczłonowe to więcej liter do wpisywania w formularzach, urzędach itd.
- osobiście mi to lata
- mąż, dziecko będą mieli takie samo, a ja co? wypierdek od macochy, że inne? łatwiej jak wszyscy mamy takie samo.

Chyba, że różowa to jakaś szlachcianka, to wtedy przepraszam. Ale tak? Ludzie, to tylko literki. Przecież nikt codziennie nie mówi do ciebie per pani Kowalska-Smith, tylko po imieniu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: W XXI wieku dawać #!$%@? o nazwisko.

Niech ma jakie jej się podoba. Moja chciała zmienić to coś burnknąłem że będzie trzeba dokumenty wymieniać i wyszło że niby nie chcę żeby miała moje. W końcu uznaliśmy że zmieni i oczywiście był przypał z paszportem bo się zagapiliśmy z wymianą i prawie nie pojechaliśmy przez to na wakacje. Niepotrzebne zamieszanie.
  • Odpowiedz
  • 20
@AberratioIctus czemu uważasz że w innych przypadkach powinna mieć miejsce? Ja mimo braku dorobku naukowego lub artystycznego nie chcę zmieniać nazwiska, bo po prostu jestem do niego przyzwyczajona i nie widzę powodu dla którego powinnam je zmieniać. Mimo to Twoim zdaniem powinnam - chętnie dowiem się czemu.
  • Odpowiedz