Wpis z mikrobloga

Mireczki, proszę o bardzo o poradę.

Noszę się z zamiarem kupienia MacBooka Air na potrzeby użytku domowego, akademickiego i swoich dodatkowych zleceń. Najcięższymi zadaniami tego komputera byłoby dźwiganie exceli, możliwość tworzenia i odtwarzania prezentacji przystosowanych do PowerPointa i oglądanie seriali xD.

Przez około pół roku korzystałam z Maca i byłam w miarę zadowolona. Pamiętam jednak drobne różnice, w porównaniu do tradycyjnego PC. A w pracy będę zmuszona używać tradycyjnego #thinkpad #lenovo

Czy, za przeproszeniem xD, nie #!$%@? od ciągłej przesiadki z #windows na #macos ? Czy moja współpraca z użytkownikami Okienek nie będzie zaburzona przez różnice w programach?

Zależy mi w szczególności na poradzie osób, którym nieobcy zarówno #windows jak i urządzenia #apple #macbook

Będę bardzo wdzięczna za Wasze opinie!
Pobierz
źródło: comment_t3YHyPzDkYreXfJ7CYPmOeEWUrCcuy5L.jpg
  • 25
@DigitalGirl: napisze jako osoba ktora uzytkowala przez jakis rok macbooka air, pozniej jakis czas biznesowego HP bardzo podobnego do macbooka (hp 840 g5), pozniej bieznesowego della o swietnych parametrach, a obecnie thinkpada. I uzywalem dluzszy czas zarowno win/macos/linuxa.

Macbook air to jakis zart, kupilem nowego za jakies 4k, uzywalem rok w miarę starczał, ale brakowało mocy zdecydowanie. Nie mowie o jakims super uzytkowaniu. Starczy kilka okien po pare zakladek w przegladarce
@InceI: zmiażdży w jaki sposób? Bateria? Wykonanie? Ekran? Touchpad?

Czy ma gpu/cpu o generację nowsze ale 2 godziny na baterii?

Powtarzam to jako użytkownik thinkpadów za 6000zł, apple jest w tej samej cenie co porównywalny sprzęt.