Wpis z mikrobloga

Widzę, że sporo mirków po obejrzeniu #tylkoniemownikomu deklaruje chęć dokonania apostazji. No to sobie darujcie i mówię to ja, który po tej apostazji jest.

Zgodnie z doktryną katolicką apostata wciąż pozostaje członkiem Kościoła oraz katolikiem, gdyż decydujący o tym chrzest jest nieusuwalny. Apostazja odnotowywana jest w księgach parafialnych, jednak informacja o chrzcie nie jest z nich usuwana. Nawet do statystyk ilości katolików apostaci są wliczani.

Jest tylko jeden sposób na KK - nie płacić!!!
- nie bierzcie ślubów kościelnych
- nie chrzcijcie dzieci
- nie posyłacie na religię
- nie chodźcie na msze
- nie przyjmujcie kolędy
- kremacja zamiast pogrzebu
- nie wspierać organizacji kościelnych (np nie kupować płynu Ludwik, nie dawać na Caritas itd)
- nie głosować na prokościelne partię

#kosciol #katolicyzm #wiara #gimboateizm #bekazkatoli #bekazateistow i #bekazemnie bo kiedyś też myślałem, że apostazja coś znaczy.
lakukaracza_ - Widzę, że sporo mirków po obejrzeniu #tylkoniemownikomu deklaruje chęć...

źródło: comment_yiJxjoyjYssVkR2X3ObWl2W2dGrtAgGX.jpg

Pobierz
  • 82
  • Odpowiedz
- kremacja zamiast pogrzebu

są pogrzeby świeckie

- nie wspierać organizacji kościelnych (np nie kupować płynu Ludwik, nie dawać na Caritas itd)

akurat organizacje kościelne robią (w większości) więcej i szerszą pomoc niż świeckie - wierz mi nie chciałbyś by nagle Państwo zyskało nowych podopiecznych którzy dotychczas byli pod opieką organizacji kościelnych ....

@lakukaracza_:
  • Odpowiedz
Jest tylko jeden sposób na KK - nie płacić!!!

- nie bierzcie ślubów kościelnych

- nie chrzcijcie dzieci

- nie posyłacie na religię

- nie chodźcie na msze

- nie przyjmujcie kolędy
  • Odpowiedz
@Ludvigus: Jeśli jesteś wierzący to rób co chcesz, osoby które zgadzaja się z "kokracza" po prostu mają dość kościoła, może są to teksty infantylne, ale na pewno nie propagandowe i płytkie.
  • Odpowiedz
Trochę jednak zmienia.

1. Ksiądz nie pyta o ciebie na kolędzie.
2. Nie jesteś chrześcijaninem więc nie ma mowy o ślubie czy byciu chrzestnym.
3. Maleje ryzyko mszy i pochówku na cmentarzu kościelnym :)

Pewnie by się coś jeszcze znalazło. Na pewno lepiej być apostatą niż się tłumaczyć z bycia chrześcijaninem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lakukaracza_: ja dokonałem apostazji i nie żałuję - przynajmniej mam argument dla czego nie mogę być chrzestnym i nie można mnie pochować po katolicku :)
Na resztę mam #!$%@? xD
  • Odpowiedz