Wpis z mikrobloga

Widzę, że sporo mirków po obejrzeniu #tylkoniemownikomu deklaruje chęć dokonania apostazji. No to sobie darujcie i mówię to ja, który po tej apostazji jest.

Zgodnie z doktryną katolicką apostata wciąż pozostaje członkiem Kościoła oraz katolikiem, gdyż decydujący o tym chrzest jest nieusuwalny. Apostazja odnotowywana jest w księgach parafialnych, jednak informacja o chrzcie nie jest z nich usuwana. Nawet do statystyk ilości katolików apostaci są wliczani.

Jest tylko jeden sposób na KK - nie płacić!!!
- nie bierzcie ślubów kościelnych
- nie chrzcijcie dzieci
- nie posyłacie na religię
- nie chodźcie na msze
- nie przyjmujcie kolędy
- kremacja zamiast pogrzebu
- nie wspierać organizacji kościelnych (np nie kupować płynu Ludwik, nie dawać na Caritas itd)
- nie głosować na prokościelne partię

#kosciol #katolicyzm #wiara #gimboateizm #bekazkatoli #bekazateistow i #bekazemnie bo kiedyś też myślałem, że apostazja coś znaczy.
lakukaracza_ - Widzę, że sporo mirków po obejrzeniu #tylkoniemownikomu deklaruje chęć...

źródło: comment_yiJxjoyjYssVkR2X3ObWl2W2dGrtAgGX.jpg

Pobierz
  • 82
  • Odpowiedz
Jest tylko jeden sposób na KK - nie płacić!!!
- nie bierzcie ślubów kościelnych - nie wzięłam
- nie chrzcijcie dzieci - nie ochrzciłam
- nie posyłacie na religię - nie pośle
- nie chodźcie na msze - nie chodzę
- nie przyjmujcie kolędy - nie przyjmuje
  • Odpowiedz
@alonso117 po co w ogóle dokonywać apostazji? Nie szkoda wam czasu na tą papierologie która nic nie znaczy?


@Soothsayer: po to, że jakieś 30% Polaków regularnie chodzi do kościoła, ale politycy mówią "99.9% Polaków to katolicy więc musi być katoliban".

Jak widać nawet apostazja na to nie pomaga, wciąż statystyki nabite do granic możliwości.
  • Odpowiedz
Można też spróbować inaczej - publicznie zaprzeczyć dogmatom katolickim (o nieomylności papieża, o niepokalanym poczęciu etc.) i według prawa kościelnego mieć z grubsza te same efekty co po apostazji.
  • Odpowiedz
Można też spróbować inaczej - publicznie zaprzeczyć dogmatom katolickim (o nieomylności papieża, o niepokalanym poczęciu etc.) i według prawa kościelnego mieć z grubsza te same efekty co po apostazji.


@hehenuanek: oraz wyrok za obrazę uczuć religijnych ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@mat9 hej hejtem a fakty faktami...
10 lat więzienia – tyle grozi księżom, byłym dyrektorom płockiego Caritasu, którzy w latach 2006-2008 wyłudzili od Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych co najmniej 1,7 mln złotych.

Kilkadziesiąt tysięcy złotych – tyle, według doniesień "Rzeczpospolitej" z 2010 roku, mogli zarobić pracownicy warszawskiego "Caritasu", którzy fałszowali kwoty wpłat od bezdomnych.

10 tys. zł – a za tyle, jak informowali w tym samym roku dziennikarze "Uwagi" TVN, wicedyrektor Caritas Archidiecezji Warszawskiej kupiła od kierowanej przez siebie organizacji posiadłość, która podarowana została na cele
  • Odpowiedz