Wpis z mikrobloga

@Bigs: Mirasy, polecam wam serdecznie tą książkę. Zacząłem ją studiować i stwierdzam, że jest to świetne kompendium wiedzy na temat posiłków, które jemy na codzień, porad dot. kompozycji tychże posiłków. Każdy składnik ma przystępny opis tego, co w sobie zawiera, jak to wpływa na organizm itp. Wszystko napisane w sposób popularno-naukowy tak, aby osoba nie będąca dietetykiem/lekarzem mogła zrozumieć, o co kaman :). Dodatkowo opis indeksów PRAL i ORAC.

P.S. Wg nich czekolada jest zdrowa ( ͡ ͜ʖ ͡)

https://bonito.pl/k-1885453-zdrowie-zaczyna-sie-na-talerzu-200-najzdrowszych-pokarmow

#zdrowie #dieta
Bigs - @Bigs: Mirasy, polecam wam serdecznie tą książkę. Zacząłem ją studiować i stwi...

źródło: comment_ddsBLmHJajDjmD44vbEswkxV0gshx3gP.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MechanicznaPitaja: nie reklama, po prostu od pewnego czasu jestem wkręcony w tematy dietetyczno-sportowe (na tyle na ile mi czasp pozwala), i jak to bywa na mirko - dzielę się czymś z czego sam korzystam, jeśli jest to dobre.:)
  • Odpowiedz
@MechanicznaPitaja: sorki, czasem nie wiadomo czy coś jest hejtem :D.
Wszystko w ograniczonych ilościach jest spoko. Jak sobie walniesz wino w sobotę, zjesz parę chipsow lub kawałek słodkiej czekolady to się krzywda nie stanie. Najważniejsze jest, żeby pilnować bilansu kalorycznego i odpowiedniej ilości węgli celując w te zdrowe (czyli z warrzyw i owoców) kosztem tych przetworzonych.
  • Odpowiedz
@Bigs wiem wiem, dieta mocno to ogarniam takie rzeczy :D chciałam się tylko dopytać o tą czekoladę, czy coś więcej pisali, bo po prostu ciekawi mnie jak oni to ujęli, że aż Ty o tym wspomniałeś we wpisie :D
  • Odpowiedz
@Bigs ach ( ͡º ͜ʖ͡º) nie no, ogólnie bardzo fajnie wygląda ta książka, też się zaczęłam mocno interesować dietą jakieś 2 miesiące temu i nawet szukałam książek o podobnej tematyce, ale żadna mnie nie usatysfakcjonowała. także z chęcią bym kupiła, ale najpierw muszę przegladnąć w sklepie stacjonarnym, czy są tam rzeczy, których oczekuję.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MechanicznaPitaja: tam nie ma przepisów itp, są tylko ew. Propozycje z czym to jeść, ile waży dany składnik (waga węgli, Biauek, tłuszczy, kalorie etc) i ogólny opis 6 wpływu na zdrowie. Także nie jest to "200 pysznych ciast siostry Leonii", tylko bardziej taka fit encyklopedia
  • Odpowiedz
@Bigs wiem, zdaje sobie z tego sprawę :D ale chodzi mi o to, że chciałabym, żeby były poruszone tematy dot. nie tylko makro, ale też mikro, witamin. Stosunki różnych np. Kwasów tłuszczowych, bo czasem ważna jest nie tyle ilość co stosunek jednej rzeczy do drugiej. No i oczywiście skąd je brać :D
  • Odpowiedz