Wpis z mikrobloga

Interesował by kogoś łączny koszt podróży do Stanów na dwa tygodnie. Nyc Waszyngton. Jedzenie, nocleg, loty, Visy oraz wszystkie dodatki? Wszystko w miarę opisane. Mógłbym wszystko podliczyc i wrzucić za kilka dni. #podroze #usa
  • 177
  • Odpowiedz
Samolot $1200 round trip
Pokoj w nyc $500
Motele $80-120 za noc
Gotowy polski obiadek w deli $10
2 for $6 w burger king (dwa burgery)
W zasadzie bez sensu bo zamiast pytac mirka o konkretna cene mozna spytac google.

@Aze007: tak ale tylko jezeli jakies tanie, jak normalne ceny to po #!$%@? nam to?

@oskar-wojciech to pewnie ciekawostka ze np muzeum historii naturalnej jest darmowe cie zainteresuje. Sa oczywiscie atrakcje
  • Odpowiedz
@Aze007 Daj proszę info jak opiszesz, dzięki!
---
Tak ogólnie powiem, to wiadomo że cena lotu to indywidualna sprawa, jak może być za 800 zł, a kilka miesięcy potem za 3000 czy coś, zalezy kiedy się leci i jak się trafi. Ja na kiwi com po 800 widziałem często, oczywiście poza sezonem.
  • Odpowiedz
  • 4
@ZRX1100: nasze koszta były inne od tych co podałeś. Co do reszty tak były to wakacje tanie w miarę możliwości. Airbnb, część rzeczy kupowana z wyprzedzeniem. Wynajem auta, paliwo itp. Czekam jak mi wszystkie opłaty pojawia się na kartach kredytowych i opiszę co i jak. Co do muzeum my płaciliśmy, nie wiem jak można było wejść za darmo. Piszę z telefonu i może brakować trochę składni w zdaniach :)
  • Odpowiedz
@Aze007 co prawda platne atrakcje sa warte zobaczenia ale aby zwiedzic na spokojnie cale muzeum bez robienia z tego maratonu, lepiej podzielic to na dwie wizyty. Np jeden dzien na bezplatne wejscie a drugi na platne atrakcje.
Bo niektorzy placili dwa razy po chyba $35
  • Odpowiedz
  • 1
@ZRX1100: rozumiem, my tego nie wiedzieliśmy ale dodatkowo też wchodziliśmy na planetarium show. W sumie muzeum było fajne ale jak ktoś chce zaoszczędzić to może zrobić to w ten sposób.
  • Odpowiedz
10 dni w Californii dla 2 osob losztowalo mnie rowno 10k pln. Przelot waw-lax liniami norwegian + bagaz, wynajem auta (full size mazda 6), paliwo, spanie air bnb (pokoje, nie cale mieszkania) + 2 noce w hotelu ****, jedzenie fastfood czasem restauracje, wstep roczny do parkow, weed i wszystko co zwiazane. Wyjazd w grudniu, przejechane prawie 2k mil. Bylo warto kazdej zlotowki i kazdemu polecam :)
  • Odpowiedz
@Zielakrk Niedlugo lece na tripa po utah, wyoming, montana, idaho. Okolo 2,5k mil. Zazwyczaj taka tygodniowa wycieczka to 1200$ na lebka (samoloty, rent auta, motele, alko, zarcie pamiatki i bilety)
  • Odpowiedz
@Aze007: przecież to nie żadna tajemna wiedza, praktycznie większość ludzi co znam wychodzi ok. 10k za 2 tygodnie bez biedowania ale też bez jakiegoś lukusu. W necie to samo piszą ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz