Wpis z mikrobloga

@bpit22: i ktos naprawde uwaza ze pozostalosc < 5% starego oleju cos zmienia?
po to jest filtr zeby wylapal zanieczyszczenia a osady i tak zostaja na dole

to zwykły hłyt marketingowy zeby nawet tak prosta czynnosc skasowac x2 - podobny jak nanotechnologia/nano cząsteczki w czymkolwiek

a jak ktos nie potrafi spuscic calego oleju ze skrzyni.. no to chyba powinien zaopatrzyc sie w autodade
@bpit22: w tych skrzyniach nie jest zalecana dynamiczna wymiana, info z autoryzowanego serwisu ZF (producent skrzyni). Kolejna sprawa to przebieg, jeśli masz ~150 - 180 tys km i olej nigdy nie był wymieniany to sama wymiana, nawet statyczna, może pogorszyć pracę skrzyni, a czasem ją uszkodzić
@Czarli1234: o i tu mnie zaskoczyłeś. Masz jakiś link do tej informacji? Mam 130k przejechane, muszę wymienić bo mam wrażenie że charakterystyka pracy się zmieniła. Nadal chodzi ok, ale mam wrażenie że lekko przeciąga.
olej zuzywajac sie ma coraz mniejsza lepkosc wiec i zmniejsza sie warstwa ochronna (ale maleja opory)
no i ciekawe czy ktos podczas serwisu sprawdzal elektrozawory - one tez sie zuzywaja
@bpit22 : poczytaj sobie wątki na bmw-klub pl, jest sporo o wymianie oleju w tych skrzyniach tylko popatrz też na te starsze tematy. Ja w f34 wymieniałem statycznie, ale przy 63tys km, wyszło z tego co pamiętam chyba 7,5l bo warsztat, w którym to robiłem ma jakiś patent żeby spuścić więcej oleju. Normalnie chyba wypłynie 5 litrów o ile dobrze pamiętam
@Czarli1234: no to przynajmniej wiedzieli co robia

fora to jak przychodnia geriatryczna. kupuja gruzy i prosza o porady, a zadbanymi nie bardzo kto moze sie pochwalic

jak juz mowilem - elektrozawory tez moga sie zepsuc no ale za pelny serwis trzeba sporo zaplacic i nie kazdy potrafi to zrobic
dziwne ze manuale sie tak nie uszkadzaja po wymianie oleju. moze to wlasnie ta roznica?
@Czarli1234: @Tylko_noc: Ogólnie wymianę będę robił, bo jak nie wymienię to się zepsuje i będą koszty, teraz piszecie że wymienię to też się zepsuje.
Dajcie radę w takim razie o co prosić mechanika, bo jestem trochę zielony a z 2 z którymi rozmawiałem nie było w ogóle tematu żadnych elektrozaworów.
@Czarli1234: swoją drogą te fora to kopalnia głupot, takie rzeczy które tam wyczytałem to po prostu szok. Wiem że trzeba zmieniać ten olej więc go zmienię, szkoda że tak późno ale cóż, najwyżej napiszę posta że jednak nie polecam ;)
@bpit22 Łatwiej Ci będzie podjąć decyzję jak złapiesz dystans do tego, co ludzie piszą i radzą na portalu ze śmiesznymi obrazkami i na forach bwm. Wymieniałem olej dynamicznie w skrzyni w F31 przy przebiegu 230 tys. (Pierwszy właściciel nie robił tego wcale). I wiesz co? Jeździ dalej :) Zrób to, co sam uważasz za słuszne. Wg wszystkich internetowych doradców auto przy przebiegu powyżej 200 tys. km nadaje się już tylko na złom.
@yOyO-: masz rację bo niekiedy ludzie nie wiedzą że to auto ma 400k zrobione tylko cofnięte o 200 i później takie jest przeświadczenie. Ja mam swój rozum, ale czasami dobrze porozmawiać z innymi, można zobaczyć szerszy kontekst.
@yOyO-: ja tylko przekazuje informacje, które uzyskałem w autoryzowanym serwisie producenta, a nie to co piszą na forum. Sam decyzję podjąłem po otrzymaniu tej informacji z ZF i po rozmowie z mechanikiem, u którego serwisowałem inne samochody. Dynamiczna wymiana jest trochę chwytem reklamowym, nie mówiąc już o ozonowaniu silnika, które gówno daje, a ludzie zapisują się na to jak poyebani

Edit:
Ale wiadomo, każdy ma swój rozum i powinien podjąć decyzję
@Czarli1234: ozonowanie to rzeczywiście kit, ale z tą dynamiczną wymianą raczej nie spotkałem się z informacjami żeby ktoś kompetentny to podważał, dlatego się zdziwiłem jak napisałeś o tym. Jeszcze ostatecznie podejmę decyzję przed samą wymianą, ale nadal nie wiem w jakim warsztacie najlepiej ;)
@Czarli1234 Nie chodziło mi konkretnie o Twoją wypowiedź, więc nie było moją intencją zaatakować Ciebie. Jeśli uzyskałbym podobną informację od specjalisty, któremu ufam, to być może podjąłbym inną decyzję. Jednak argumenty za dynamiczną wymianą do mnie przemawiają (w przeciwieństwie do ozonowania silnika ;). Uważam po prostu, że od opinii w internecie, zwłaszcza na "branżowych" forach, można raka dostać :D