Wpis z mikrobloga

co sie odjebuje ostatnio to ja nawet nie. dzisiaj jade po raz kolejny pociagiem i chyba kolejna kontrola rewizorow - tym razem zlapali w moim przedziale 4 studentow z fejkowymi legitkami(z tego co widzialam to 3 sie przyznalo a jedna szla w zaparte przez co na stacji gdzie jest #policja wyszli razem). Ciekawe czy sie faktycznie za to wzieli ostro czy po prostu trafilam dwa razy z rzedu.
#pociagi #pociag #polska #bekazpodludzi #studia #studbaza #legitymacja #hologram #els #falszerstwo #polska
#pkp
  • 16
a jedna szla w zaparte przez co na stacji gdzie jest #policja wyszli razem)


@lenka2000: bo rzeczywiście mogła mieć tylko nie zostały zapisane dane na ELS

Ciekawe czy sie faktycznie za to wzieli ostro czy po prostu trafilam dwa razy z rzedu.


nie wiem jak działają w innych częściach polski ale w Małopolsce słyszałem że lubią robić kilka dni kółka na jednej trasie
@lenka2000: nie, ważność ELS sprawdza się na 2 sposoby, hologram i data ważności zapisana na karcie

Kiedyś tylko sprawdzali wzrokowo naklejkę, teraz to odczytują z chipa?


@karolinana: to się robi bardzo bardzo rzadko i trzeba trafić na odpowiednich ludzi

a oni dopiero teraz na to wpadli?


nie
@Andczej: dlaczego tak beszczelnie klamiesz caly czas?
Na ELS-ie wydrukowane są dane osobowe jego właściciela: imię, nazwisko, PESEL, adres, nr albumu (indeksu). Te same dane zapisane są w sposób elektroniczny w pamięci legitymacji. Karta przechowuje też informację o dacie ważności ELS-a, którą wizualnie wyznaczają naklejane na odwrocie hologramy. Hologramy przydają się wszędzie tam, gdzie nie jest możliwe przeczytanie elektronicznych informacji zgromadzonych na karcie - na przykład podczas kontroli biletów w pociągu