Wpis z mikrobloga

#seriale #got #wiedzmin #netflix

Ci od Wiedźmina się muszą nieźle cieszyć XD Gdyby ostatni sezon GOT #!$%@?ł tak jak trzeba to by mieli wysoko poprzeczkę postawioną ale w obecnej sytuacji to chyba wszyscy będziemy chcieli jak najszybciej zapomnieć o tym serialu. Czyli Wiedźmin jest póki co ostatnią nadzieją na dobry serial fantasy
  • 22
  • Odpowiedz
@drzuo: Ciężko powiedzieć. Z jednej strony poprzeczka niżej, ale z drugiej ludzi może po prostu odrzucić od fantasy jako całości.
  • Odpowiedz
@Jan_K: Większe zainteresowanie gotem powoduje większe zainteresowanie fantasy w ogóle, jestem zdania, że innym serialom fantasy zależy na tym, żeby got osiągnął jak największy sukces i trochę zmienił percepcję szarego widza na tego typu produkcje.
  • Odpowiedz
@Jan_K: Mi narobiło smaka jeszcze bardziej bo GOT nie zaspokaja tak jak trzeba. W ogóle to z serialu nr.1 który oglądałem stał się takim guilty pleasure bo ewidentnie trzeba nie mieć mózgu żeby się nim cieszyć w obecnym kształcie. To jest teraz coś na poziomie Vampire Diaries
  • Odpowiedz
@Czarendzer: Czemu niby miałoby nie mieć żadnego wpływu? Na pewno jakiś wpływ ma, pytanie co najwyżej o skalę. Ogólnie GoT wpisuje się w modę na fantasy, ale nic nie trwa wiecznie, ta moda w pewnym momencie przyszła i może też odejść (co oczywiście byłoby złe dla serialowego wiedźmina, czy ewentualnych kolejnych gier CDPR). Ja się przychylam do zdania @Florent - gorsza końcówka serialu na pewno nie pomaga.

@drzuo: Oby to
  • Odpowiedz
@Czarendzer: A dlaczego akurat tak? Ja mam odmienne zdanie - dla takiej mody właśnie nie sprostanie oczekiwaniom, przebicie wielkiego balona hype'u może być bardzo dotkliwe. O słabości ostatnich dwóch odcinków jest po kilka tekstów na głównych stronach ogólnopolskich serwisów (typu wp.pl). Słaby finałowy sezon jest raczej sporo gorszy niż np. słaby nowy serial, wobec którego na starcie nie ma takich oczekiwań. Pewnie ogólnie GoT dla fantasy zrobił więcej dobrego niż złego,
  • Odpowiedz
@Jan_K: To co robi ten sezon to nie jest tylko zawodzenie oczekiwań ale jawne robienie #!$%@? z logiki. Przecież takich jaj to chyba nawet nie ma w filmach superbohaterskich a one nie grzeszą spójnością i ambitną fabułą. Ostatni sezon mógł zawieść pewne oczekiwania ale jednocześnie mógł zachować jakieś resztki RiGCZU
  • Odpowiedz
@Atraktor: Tylko znowu jak ludzie odwrócą się od gatunku z powodu złego finału GoT i potencjalnie złego Wiedźmina to może być ciężko LotR by ten miliard budżetu się zwrócił. Chyba, że Bezos i kierownictwo Prime Video patrzą się w tym przypadku nie na pieniądze, lecz na prestiż jaki da im ta pozycja.
  • Odpowiedz
@drzuo: Co jeszcze dodaje cegiełkę na korzyść Wiedźmina to fakt, że nie robią go nowicjusze. Większość ekipy ma doświadczenie w telewizji, do tego dbanie o zgodność z oryginałem. Może być dobrze.
  • Odpowiedz
@qnebra: nie sądze żeby się odwrócili- sukces GoT pokazuje jak bardzo ludziom brakowało fantasy i ilu jest potencjalnych odbiorców- to jest raczej nisza, która nie zniknie
  • Odpowiedz
@Atraktor: Byle tylko produkty trafiające do tej niszy były dobre. Bo właśnie zalew niskiej jakości filmów po sukcesie LotR spowodował odwrócenie się widowni od fantasy.
  • Odpowiedz
@Florent Ano, jak tak oglądałem zdjęcia z produkcji to wygląda trochę jak serial netflixa klasy B, coś jak te serial o superbochaterach, które zbierają oceny w okolicach 4,5 - 5,5 na 10.
  • Odpowiedz
  • 0
@Keneth-J XD, zdajesz sobie sprawę, że Witcher to priorytet dla Netlifxa? Nie, seriale o superbohaterach nie zbieraja ocdn 4,5-5,5
  • Odpowiedz