Wpis z mikrobloga

Widziałem wpis ratownika medycznego, że miał interwencję z gościem który nacpany wyskoczył przez okno... Czekam na historię ile masz wezwań do alkoholików a ile do narkomanów. Poza tym, dziwi cię to, że w pl ludzie zachowują się po dragach jak się zachowują? Przez cała swoją edukację o narko dowiedziałem się tyle, że są złe i żeby nie dotykać (bo cię #!$%@? zmiota z planszy #pdk) ZERO o tym jak dany narkotyk działa. Tylko bajki o złych panach rozdajacych cukierki pod szkołą. Póki edukacja będzie wyglądała tak jak wygląda to u nas w kraju nic się nie zmieni, dalej to będzie kraj alkoholików i smutnych ludzi.
#narkotykizawszespoko #polska #alkoholizm #edukacja
  • 67
jeszcze nie widziałem zeby ktos poważny gloryfikował alkohol a ludzi uważajacych zioło i kwas za panaceum na wszystkie problemy tego swiata spotykam na wykopie co 3h


@Pumpkinn: Nie chodzi o gloryfikację raczej o to, że substancja o cholernie dużym potencjale uzależniającym i sporych efektach ubocznych jest legalna tylko dlatego, że jest obecna w naszej kulturze od iluś tam set/tysięcy lat.
@SanchezYZF Paul Erdos, jeden z najwybitniejszych matematyków czasów powojennych, uzależniony od amfy. Ciekawa anegdota/historia jest z tym związana( ͡º ͜ʖ͡º) Francic Crick- noblista, na kwasie wpadł na pomysł jak wygląda ludzkie DNA, czy coś takiego, poszukaj, zweryfikuj. To tylko ci których pamiętam, nie chcę mi się szukać. Narkotyki są mega fajne, ludzka psychika zawodzi tylko
@RudyPedau jw
@kupsekota: Z jednej strony podzielam Twoją opinię, ale z drugiej nie wiem jak miałoby wyglądać rozwiązanie. Lekcje biologii na których marihuana byłaby polecana jako idealna używka na początek, amfetamina w ostateczności, a heroina odradzana? Lekcje na temat interakcji poszczególnych narkotyków chyba też średnio byłyby odbierane przez rodziców xD