Wpis z mikrobloga

@yamnichek_pyesio: jeśli liczyć ofiary kapitalizmu tak samo jak liczone były ofiary komunizmu to tak własnie jest. Staliniści, maoiści itd zabili wielu ludzi to fakt, ale zwolennicy kapitalizmu manipulują w ten sposób, że ofiary kapitalizmu liczą tylko w ten sposób że to tylko ofiary represji, a komunizmu to wszyscy - ofiary represji, polityki ekonomicznej, zanidbań w polityce ekonomicznej czy nawet służbie zdrowia, wszystkich wojen toczonych przez państwa komunistyczne, łacznie z wojnami domowymi
@yamnichek_pyesio: mało tego,jak absurdalne bywają te wyliczenia antykomunistów to z tego co pamiętam W Czarnej księdze kounizmu jako ofiary komunizmu zaliczono np ofiary wojny Wietnam-kambodża kiedy to wietnamscy komuniści zaatakowali Kambodże żeby powstrzymać zbrodnie Pol-Pota. Ale wszystkie ofiary wojny po obu stronach to "ofiary komunizmu"...
@Wynoszony: do zbrodni stalinowskich, zginęło tam jakies 6 mln ludzi. A do czego zaliczasz wspomniany wyżej wielki głód w Indiach, gdzie Brytyjscy konserwatyści w interesie brytyjskich kapitalistów zagłodzili 20-50 mln ludzi?
@Wynoszony:

nie znam, może ludobójstwa.

no więc właśnie, a jest to tylko jedno z wielu kapitalistycznych ludobójstw. 10 razy większe niż głód na Ukrainie
sam fakt że go nie znasz już i tak sporo mówi o tym, jak sie pierze mózgi ludziomw naszym wspaniałym systemie kapitalistyczym

Ale smogu bym nie porównał, nikt ci nie broni pojechać na wieś albo do Gdańska. To jak z jedzeniem słodyczy, możesz je jeść ale nie
no i fajnie - zwróciłem uwagę o innym liczeniu "ofiar kapitalizmu" przez komunistów niż stosuje się w stosunku do ofiar komunizmu i nagle rozmowa się urwała na ten temat
@miejskismog: Ale ja nie dziele ludobójstw na kapitalistyczne czy marksistowskie, dla mnie wszystkie ludobójstwa, jeśli są udowodnione, traktuje tak samo. ;d

Czyli nie widzisz różnicy w umieraniu dzieci, ludzi w wieku strasznym głodzie a ludzi żyjących kilkanaście miesięcy mniej przez choroby wywołane przez smog (Przykładowo ktoś żyje 70 lat, a mógł 71, ale smog)?
@Wynoszony:

Czyli nie widzisz różnicy w umieraniu dzieci, ludzi w wieku strasznym głodzie a ludzi żyjących kilkanaście miesięcy mniej przez choroby wywołane przez smog (Przykładowo ktoś żyje 70 lat, a mógł 71, ale smog)?

twój "argument" to typowy chochoł albo nie umiesz czytać. Głód porównuję do głodu jak widać (np Ukraina czy Chiny vs Indie), a zaniedbania do zaniedbań

Ale ja nie dziele ludobójstw na kapitalistyczne czy marksistowskie, dla mnie wszystkie
@miejskismog: ok spoko rozumiem ale przez "zaniedbania" Mao Zedong zgineło z głodu 38 mln ludzi.
Ale mówisz że chcesz porównywać zaniedbania, do zaniedbań i wymieniasz smog. No to ja chcę porównywać wyłacznie smog do smogu. :))
@Wynoszony: no to porównuj

ok spoko rozumiem ale przez "zaniedbania" Mao Zedong zgineło z głodu 38 mln ludzi.

no a ile ludzi ginie z głodu przez "zaniedbania" w krajach kapitalistycznych podobne do tych w Chinach (tzn klęska naturalna, susza + nieodpowiednia reakcja władz)?