Wpis z mikrobloga

Myślę że dużo osób wstrzymuje się z zakupem czekając na długo wyczekiwane SkyActive-X


@Crow7422: @vcx_: też bym czekał, bo jednak 181KM to trochę bardziej godny napęd niż 122KM (chociaż ten drugi nie jest wcale taki dramatyczny).
A tak poza tym - jeździłbym tym. Z zewnątrz piękna, w środku prosta i świetnie wykonana.
dla takiej 3ki o wartości ~100k ubezpieczenie nie powinno tyle kosztować.

jak ktoś kupuje nowe auto to się nie martwi składkami


@komoornik: to w końcu się martwisz czy się nie martwisz?
@vcx_: jeśli wciąż nie stosują ocynku tylko swoje magiczne proszki i lakier dalej ma grubość 80 mikronów to bym się nie pchał. Ale ja jestem pedantyczny jeśli chodzi o wygląd samochodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
standardem rynkowym dla nowego auta są okolice 3% wartości.


pasuje, nowa Mazda 3 to jakieś 100k pln co daje nam 3k pln ubezpieczenia :)

zatem:

dla takiej 3ki o wartości ~100k ubezpieczenie nie powinno tyle kosztować.


@komoornik: powinno kosztować czy nie powinno?
3k to nie 4-5k


@komoornik: szybka kalkulacja pokazuje, że rozpiętość polis dla tego samochodu dla danych które podałem, wynosi od 2.1k do 20k
niestety ciężko oszacować ale 3.1k chce Aviva i jest to bez NNW bez szyby i opon z udziałem własnym!
Niestety nawet za 4.k nie mogę znaleźć na Rankomacie ubezpieczenia all risk bez udziału własnego z oponami, szybami itd. oraz z naprawą w ASO
może zawołajmy @mfind. Zwykle
@ksiak: pakiety dealerskie to zupełnie inna bajka i mfind tu nic nie pomoże. Ceny ubezpieczeń na rynku są zupełnie inne i zwykle przez pierwsze kilka lat nie ma szans żeby stawka była choćby zbliżona.