Wpis z mikrobloga

Dwa lata po premierze w końcu zagrałem w Mafię II, no i zgadzam się z malkontentami. Dużo słabsza niż jedynka. Moim zdaniem fabuła średnia i na siłę zrobili z Mafii gorsze GTA. No ale kilka godzi niezłej zabawy dostarczyła. Ktoś może zainteresowany kupnem płyty i konta Steam z Mafią II?

#gry #mafiaii
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@steemm: Ty patrzyłeś na tę strzałkę w ogóle? Przecież ulice były kręte więc trzeba było cały czas patrzeć na mapę (potem jak się znało miasto to już jechało się na pamięć).
  • Odpowiedz
@steemm: No i to jest moim zdaniem zapożyczenie z GTA. W jedynce potrafili gonić człowieka kilkanaście minut. Ogólnie pościgi mi się bardziej podobały w jedynce, może dla tego, że mniej samochodów było. Zresztą w dwójce jest mało pościgów.
  • Odpowiedz
@histeryk_13: Widać producenci gier uważają ludzi za debili i jak gra będzie prostsza to więcej osób ją kupi, gdzie się podziały te gry jak Commandos z dodatkiem, gdzie całe misje przechodziło się bez podniesienia alarmu, mimo iż grałem w to jako 13 - 15 latek to teraz nie mam pojęcia jak udało mi się przejść najcięższe misje w takim stylu. :)
  • Odpowiedz
@steemm: Jak będą to robić to tak ja dwójkę to zejdzie im parę lat. Poza tym, to Mafia III w latach 70.? jakoś średnio mi się widzi.

@John112: Dokładanie. Dawniej gry dawały masę satysfakcji z przejścia. Teraz (może już stary jestem) tak już nie jest (oczywiście są wyjątki, np. Wiedźminy). Obecnie gry głównie polegają na wbijaniu jakichś osiągnięć na Steamie albo Oryginie. Cholera stary zgred ze mnie ;p.
  • Odpowiedz
@histeryk_13: czemu lata 70? sądzę że pociągną historię w lata 60, czytałem też że ludzie z 2K Czech pomagają tym z rockstar przy fabule gta 5 a przy okazji uczą się od rockstar jak się robi dobrego sandboksa
  • Odpowiedz
@histeryk_13:

Zabawna koincydencja, bo ja równo 4 dni temu skończyłem Mafię II. Storyline ciekawy, chociaż krótki - wg statystyk wystarczyło na ~10h gry. Zacna gra, chociaż do GTA się nie umywa.

A Mafia III była zapowiedziana już w grudniu
  • Odpowiedz
@Farquart: Większość gier obecnie jest krótka, a są takie których przejście zajmuje cztery godziny i nawet multi przyzwoitego nie mają. Mnie osobiście fabuła w dwójce średnio się podobała, za to lubię jazdę takimi starymi samochodami ;). A na trójkę czekam.
  • Odpowiedz
@histeryk_13:

Polecam też przejść "na deser" ostatnią misję, ale na poziomie "hard" (zakładając, że grę przechodziłeś na normalu). Zawsze jakieś wyzwanie :)

Są w ogóle jakieś realne alternatywy dla GTA i Mafii (czyt. równie dobre sandboxy)? Saints Row mi nie podeszło.
  • Odpowiedz