Wpis z mikrobloga

WINTER IS COMING
Słyszeliście kiedyś (może w S02E01?), że Długa Noc nadchodzi, podczas której śmierć powstanie na Północy, a morza zamarzną? A kojarzycie może, że poprzednia Długa Noc trwała pokolenia, tak że ludzie rodzili się i umierali nigdy nie widząc wiosny? No mi gdzieś takie rzeczy siedzą z tyłu głowy. A co dostaliśmy w serialu Dedeków? No troszkę śnieżek popadał w Kings Landing (vid related )xD W Winterfell trochę bardziej, ale też nie była to wielka zmiana względem tego, co widzieliśmy już za Boltonów. Właściwie jedyna śnieżyca miała miejsce wtedy, kiedy Nocny Król chciał zgubić Jona lecącego na nich na smoku XDD

Nie wiem, czy to jest kwestia lenistwa, niewiedzy, braku budżetu, czy może wszystkiego po trochu - naprawdę nie wiem. Mam tylko nadzieję, że G.R.R Ubas skończy przyzwoicie swoją sagę (co też nie będzie takie proste, przy takiej liczbie wątków i postaci), a za te +15 lat HBO zdecyduje się na reboot serialu, a te wersja Dedeków stanie się zapomnianym potworkiem.
#got
  • 10
@Eoon: No najwyraźniej nie mamy, mimo że powinniśmy mieć, co zapowiadały pierwsze sezony. Ale jak się dwa ostatnie sezony skraca, żeby jak najszybciej móc się zabrać za inne projekty, to później tak jest.
@Trae a to nie było tak, że to NK przynosił ze sobą Długą Noc? I skoro został pokonany, to teraz będą mieć normalną noc i zwyczajną zimę? Jeśli się myślę, proszę mnie wyprostować
@Tylkoprzechodze: Ciężko powiedzieć patrząc na to, że nie ma spisanej historii Długiej Nocy, a pozostały po niej tylko legendy w różnych kulturach na całym martinowskim świecie. No a już linkowałem do Starej Niani - najlepszego historyka Westeros i ona pewnie powiedziała tyle, ile wiedziała :D
A co do twoich spekulacji - w książkach na pewno tak nie jest, bo NK był 13. dowódcą Nocnej Straży, więc nie mógł być po stronie
@Trae: w książkach nocny król nie byl niebieskim pajacem, tylko był Lordem Dowódcą i zaruchał jakąś panne i dzięki magii rządził nocną strażą, chyba nie było nic wspomniane ze był innym
@Trae o kuźwa to widzę, że motyw NK różni się diametralnie między serialem, a książką :o

Tą teorię opieram na motywacji NK z serialu - chce zaprowadzić wieczną noc. A skoro tak, to musi mieć jakiś wpływ na warunki. Zresztą, w niektórych scenach, gdzie nadchodzi NK, możemy zaobserwować zmiany warunków pogodowych (np. nadciagajace ciemne chmury). Ciężko tylko stwierdzić, w którą stronę to tak na prawdę działa...