Wpis z mikrobloga

Mirki, Mirabelki. Kilka dni temu zmarła mi babcia w wieku 63 lat. Borykała się chorym sercem (woda w otrzewnej) i 'niedziałającym' lewym płucem. Paliła od 16 roku roku życia. Rzućcie to gówno, póki jeszcze możecie, dbajcie o siebie o siebie jak najlepiej...
#nalog #uzaleznienie #papierosy
  • 17
  • Odpowiedz
@Siemahej: moja ma 80 a pali od 14 roku życia ok 1,5 paczki. Wiadomo, jest tym paleniem podniszczona ale trzeźwość umysłu dzięki nikotynie elegancka. No ale dodając to generalnie dba o siebie zdrowo odżywia, dba o linię mimo takiego wieku. Proponowałem przerzutkę na e papierosa ale mówi, że to by ją zabiło.
  • Odpowiedz
  • 1
@warmianskimnich Nie chodzi mi o to, że każdy kto pali musi być poważnie chory, ale o to, że nikt nie wie, czy akurat nie on zachoruje. Po co sprawdzać, podtruwać się? Myślę, że gdyby nie fajki moja babcia mogłaby na spokojnie doczekać prawnuków. W końcu jej organizm poradził sobie z rakiem, miała juz być spokojna
  • Odpowiedz
@Siemahej: Cięzko jest, bo o ile sama fizyczna ciągotka do tytoniu to pestka tak wypełnienie sobie luki którą zazwyczaj zapełniały papieroski jest strasznie trudne. Do samego smaku mnie nie ciągnie, ten rytuał był wspaniały.
  • Odpowiedz
  • 0
@warmianskimnich może spróbuj poszukać jakby alternatywy? Domyślam się, że to bardzo trudne. Ale z czasem będzie coraz łatwiej, obiecuję. Może jakieś nowe zajęcie, żeby odwrócić uwagę od myślenia o tym?
  • Odpowiedz
@Siemahej: paliłem e papierosy kupę czasu ale płuca mnie od nich bolały, trzeba będzie systematycznie zmniejszać dawkę i zmieniać przyzwyczajenia, i tak palę o wiele mniej niż wcześniej, wcześniej paliłem systematycznie teraz mam spore przerwy.
  • Odpowiedz
  • 0
Może to głupie, ale cieszę się, że podjąłeś walkę. Od jakiego czasu redukujesz ilość? Nie będziesz miał nic przeciwko, gdy od czasu do czasu zapytam jak Ci idzie? :)
  • Odpowiedz
  • 1
Kurczę, naprawde świetnie. Życze Ci powidzenia z całego serca, odezwe się za jakiś czas i zapytam jak Ci idzie. A jeśli będziesz chciał się pochwalić nowym rekordem, to pisz koniecznie! :)
  • Odpowiedz