Wpis z mikrobloga

Przyjechaliśmy z dzieckiem do rodziny. Ile to się nasluchalismy zabobonow to nasze.
- MUSISZ miec czerwoną wstazke.
- jak ktoś zauroczy, MUSISZ posmarować dziecku czoło obsikana pielucha.
- jak ktoś zauroczy to trzeba obsypac solą.
- jak płacze- splun po kątach.
I wieeele innych. Serio, ludzie wciąż w to wierzą.
#dzieci #heheszki #truestory
  • 91
  • Odpowiedz
@Qckey: a ja tam wierzę w takie rzeczy i moja rodzina też. Ogólnie jest mocno w magię, okultyzm, zabobony, czary, zaklęcia i uroki. Tak mamy i jakoś z tym żyjemy. Nie biegamy za katolikami i się nie śmiejemy, że wierzą w gościa co zmartwychwstał. Zawsze mnie wkurza jak się takie rzeczy od razu traktuje jak zacofanie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Qckey: 1000 lat chrześcijaństwa dalej nie dało rady :D


@pilot1123 No a jak miało dać? Jeden zabobon chcesz zwalczać drugim? Podstawy mentalne u takich ludzi to nie zmienia. Tylko odrzucenie wiary dałoby jakiś efekt - bo wówczas odrzucasz wszystkie zabobony juz u samych podstaw.
  • Odpowiedz
  • 0
Wszyscy zdziwieni a spójrzcie sobie ile wózków ma przyczepiona czerwoną kokardke ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Qckey Jak moja siostra powiedziała na spotkaniu rodzinnym, że nie ma zamiaru chrzcic dziecka, ani narazie też nie mają w planie ślubu bo po prostu wolą pieniądze przeznaczyć na kupno mieszkania. Dwie ciotki, czy tam jakieś inne Grażyny weszły w piątą gęstość, kolejna zwyzywala moja siostre od szmat, a matkę że jest #!$%@? i jak ona nas wychowała ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ta ostatnia, później jeszcze dzwoniła kilka
  • Odpowiedz
@RaoulDuke_: Nie będziesz miał cudzych bogów przede Mną!"

KKK 2110 Pierwsze przykazanie zabrania oddawania czci innym bogom poza Jedynym Panem, który objawił siebie swojemu ludowi. Zakazuje zabobonu i bezbożności. Zabobon to pewnego rodzaju wynaturzony przerost religijności; bezbożność jest wadą sprzeciwiającą się, przez brak, cnocie religijności.

Zabobon

KKK 2111 Zabobon jest wypaczeniem postawy religijnej oraz praktyk, jakie ona nakłada. Może on także dotyczyć kultu, który oddajemy prawdziwemu Bogu, na przykład, gdy przypisuje
  • Odpowiedz