Wpis z mikrobloga

Eh te nieroby z Policji.

Od czego oni w ogóle są?

Parkowanie? Nie. Dzwoń pan na Straż Miejską.
Pijany menel zagrażający przechodniom? Nie. Dzwoń pan na Straż Miejską.
Zakłócona cisza nocna? A czemu nie dzwonił pan po Straż Miejską?
Skradziony rower/samochód? Uuu... bardzo nam przykro. Po 2 miesiącach: umorzenie z niewykrycia sprawcy.

Aaa dobra, wiem już od czego są...


Tylko w tym są dobrzy i rzekomo pomocni.

#strazmiejska #policja
  • 28
@niebiesko-niebieski: tylko że jako zgłaszający mam w dupie prywatne zdanie, jak jest czy być powinno

ustawa mówi jasno, że Policja ma się zajmować także - w waszym mniemaniu - "pierdołami"

Policja wcale nie jest, jak lubi o sobie myśleć, stworzona do "wyższych celów"

a z takimi żalami o straży miejskiej to najlepiej do swojego oficera dyżurnego lub dyspozytora, który do tego wysłał patrol, skoro tacy pewni siebie (a nie do zgłaszającego)
@Radek41 no i co że umorzenie z powodu niewykrycia sprawcy? Co ty chłopie myślisz że to CSI że po śladzie opon na asfalcie znają długość penisa kierującego? Obudź się bo żyjesz w odrealnionym świecie. #!$%@?ą mnie tacy teoretycy, którzy w dupie byli, gówno widzieli i są pierwsi do krytykowania. Skoro krytykujesz to znaczy że wiesz jak to zrobić lepiej, więc idź i pokaż jak się to robi. No idź i naucz pracy
@abrakadabra125: ale ja mam to w dupie, jak wykrywają przestępstwa, pominąłeś chyba sens postu

wykroczeniami się nie chcą zajmować, sprawców przestępstw nie wykrywają, więc tak wygląda właśnie ich obraz

po wykryciu 1g marihunanen potrafią zrobić wjazd na chatę sprawcy i wszystkim jego kolegom, nie wnikam jak wygląda praca śledczych od przestępczości samochodowej, ale widać że nie za sprawnie
@niebiesko-niebieski: Z tym nie mam najmniejszego problemu, dopóki SM jest w stanie tę zrzuconą na nich robotę przerobić. Problem jest taki, że nie zawsze jest, albo zrzucana robota jest totalnie nie dla SM. Problem w tym, kiedy mam dwa pojazdy z kartami parkingowymi dla ON parkujące na kopertach obok siebie, z czego jedna karta jest kopią drugiej... a policja to olewa i zrzucają to na SM.
Tak mega skrótowo - SM zajmuje się tylko wykroczeniami (przez co głównie są źle kojarzeni, ponieważ spotkanie z nimi może zakończyć się na 3 sposoby - pouczenie, mandat lub wniosek do sądu) i wg mnie nie ma nic złego w tym, żeby w pierwszej kolejności to oni jechali do drogówki lub pana kloszarda (co nie zmienia faktu, że dyżurnemu z Policji by korona nie spadła jeśli przyjąłby zgłoszenie i sam przekierował je
@abrakadabra125: Zjedz snickersa bo #!$%@?. 3 krotnie dawałem (raz z siostrą i raz ze szwagrem) policji WSZYSTKIE dane dotyczące oszustwa na od 1000 do 3000 tys zł i NIGDY nie zamknęli sprawy. Oszustwa dotyczyły sprzedaży na allegro (od nich dostaliśmy rekompensatę oraz dane sprawcy, nawet z adresem!). Jedna sprawa to uderzenie mnie w tył samochodu, babka wprost powiedziała mi że to sprawa nie do rozwiązania bo baba się nie przyznała i