Wpis z mikrobloga

Eh te nieroby z Policji.

Od czego oni w ogóle są?

Parkowanie? Nie. Dzwoń pan na Straż Miejską.
Pijany menel zagrażający przechodniom? Nie. Dzwoń pan na Straż Miejską.
Zakłócona cisza nocna? A czemu nie dzwonił pan po Straż Miejską?
Skradziony rower/samochód? Uuu... bardzo nam przykro. Po 2 miesiącach: umorzenie z niewykrycia sprawcy.

Aaa dobra, wiem już od czego są...


Tylko w tym są dobrzy i rzekomo pomocni.

#strazmiejska #policja
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niebiesko-niebieski: @Mhrok SM w Warszawie zajmuje się w zasadzie dwiema rzeczami - wywożenie meneli na izbę ( SODON) i parkowanie. Plus oczywisxie ekopatrol - zwierzęta i środowiskowy.
Wyobraź sobie taka sytuacje - ktoś dzwoni na 112, ze stoi 40 nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów.
Kto ma robić zdjęcia i pisać wnioski? Lepiej wyłączyć patrol policji, który w Warszawie średnio w ciągu 12 godzin ze trzy razy jedzie na zagrożenie życia czy
  • Odpowiedz
@EliotAlderson: Akurat jestem prawdopodobnie ostatnią osobą w tym kraju, którą musisz przekonywać w tym temacie. ;)
Tylko jest to ustawowy obowiązek obu służb. :)

Tak z ciekawości, z której strony jesteś w temacie, bo widzę w Twojej wypowiedzi specyficzny profesjonalizm ;)
  • Odpowiedz
@Mhrok: na pewno nie ze strony menela z przewozówki ( ͡ ͜ʖ ͡)
Po tej która czeka na przewóz.

Wiec wiesz dobrze, ze ludzie głośno dywagują o tym czy potrzebna jest SM. W małych gminach faktycznie uważam yo za byt niepotrzebny. Ale imo Warszawa jest najlepszym przykładem, ze SM robi robotę.
Z drugiej strony, czy nie lepiej byłoby wcielić SM do policji? Patrole od wykroczeń
  • Odpowiedz
@EliotAlderson: Ja jestem po stronie tego, który wykręca telefon a potem patrzy na niebieskie światełka, zajmuję się głównie parkowaniem.

SM w Warszawie zawsze robiła robotę w wielu aspektach, swego czasu byli wzorem tego, co należy robić z fotoradarami - głównym problemem jest nieefektywność wielu procedur (holowanie jednego pojazdu to może być i godzina roboty) i brak ludzi, przez to czeka się godzinami. Do tego cwaniactwo ludzi i procedury do ukarania
  • Odpowiedz