Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki,
przymierzam się do zmiany samochodu na większy, wiec robię małe rozeznanie.
Potrzebuję samochodu rodzinnego i wybór padł na dwa modele: Renault Grand Espace IV lub Ford Galaxy III - oba w wersji 7 miejsc.
Przeglądnąłem Internety, ogłoszenia w prasie, popytałem sąsiadów, znajomych i kogo się dało i trafiłem na komis, wyjątkowo chwalony w sieci. Chodzi o LukasCar z Płocka (link poniżej), specjalizującym się w Espace'ach.

http://www.lukascar.pl/

I tutaj pytanie do Was - miał ktoś z Was do czynienia z tym autokomisem? Może ktoś z okolic Płocka się wypowie?
Zastanawia mnie duża ilość pochlebnych opinii nie tylko w Google czy innych mediach społecznościowych, ale na wszelkiego rodzaju forach samochodowych.

Do Płocka mam dość daleko więc, w razie czego nie chciałbym marnować czasu i pieniędzy :)

#samochody #espace #renault #kupnosamochodu #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 7
@jalop zgadza się, do każdego egzemplarza należy podchodzić indywidualnie. Aktualnie jestem zdecydowany na Espace, ze względu na przestronne wnętrze. Ford Galaxy to raczej opcja rezerwowa, jak w określonym czasie nie znajdę odpowiedniego samochodu. Moje pytanie dotyczy sprzedawcy. W przypadku opisywanego komisu spotkałem się wielokrotnie z informacją, że samochody są naprawiane przed sprzedażą, jeśli tego wymagają. I nie chodzi tu o odpicowane bryki na sprzedaż tylko profesjonalną naprawę. To, podobno, tłumaczy wyższą niż
@bezloginowiec: moja mame klupowala z plocka Meganke III (warszawa here) i umowilem sie w ASO na przeglad przedzakupowy tej megany właśnie w płocku

kolo z ASO pokazał dłuuuugą listę rzeczy jakie były robione bp. wymiana turbo etc
@ksiak: i dobrze i nie. Wiadomo było że trurbo padło przy 100kkm a autko miało nalatane z tego co pamietam 170kkm wiec lepiej tak niz kupic auto ze 190kkm ktore w rzeczywistosci ma 320kkm i nie wiadomo co bylo robione ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@leszek_SK: taka kontrola przed zakupem to sprawa oczywista, z tym, że wymiana części, czy inne naprawy w trakcie eksploatacji samochodu przez jego właściciela, jest niezależna od komisu. Jeśli naprawy były wykonywane w ASO, to jest spore prawdopodobieństwo, ze były zrobione dobrze i na oryginalnych częściach.
Inna sprawa, że te informacje można uzyskać posiadając numer VIN pojazdu, wystarczy poprosić sprzedawcę przed zakupem samochodu i skorzystać z jednego z wielu serwisów internetowych. Koszt