Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz pedały i buty SPD. Wszyscy ostrzegali żebym się nie przewrócił. Ja nie no, że spoko, przecież to proste. Pojeździłem pod blokiem 5min, ćwiczyłem wpinanie i wypinanie. Podjeżdżam pod klatkę, chcę zejść z rowerka i co? Zapomniałem, że mam SPD :D Cały razem z rowerem poleciałem na bok, komediodramat.

#rower
9.....u - Pierwszy raz pedały i buty SPD. Wszyscy ostrzegali żebym się nie przewrócił...

źródło: comment_VXmS97AQ4AFBQImbYQgcck8kfPaW0BVJ.jpg

Pobierz
  • 43
@923y4uyhfds89yf89asyhfp2bqf4fu klasyka :) z 50 km przejechanych bez problemu, po czym pierwsza gleba - dojeżdżam do dużego skrzyżowania, zatrzymuję się, chcę postawić nogę i położyłem się z rowerem :P ale warto teraz bez SPD ciężko byłoby mi jeździć. No i jak widzę potencjalnie niebezpieczną sytuację to się profilaktycznie wypinam, przynajmniej jedną nogą.
@Karoleer Z tego co czytam to są poprostu pedały, które przyczepiają się na zatrzask do buta. Zaletą jest pewnie fakt że buty są przyczepione do pedałów i się np nie ześlizgują albo coś. Z komentarzy domyślam się że wadą jest to że trzeba się do nich przyzwyczaić bo jak się zatrzymasz i nie odepniesz nogi od pedału to się wywalisz bo nie będziesz miał jak nogą się oprzeć o ziemię.
Tu masz
@Karoleer system spd/spd-sl to pedały i bloki. Bloki przykrecasz do odpowiedniego buta. Dzięki temu możesz wpiąć się w pedały.
Plusy które ja zauważyłem:
-mam przytwierdzony but do pedala. But mi nie "ucieknie" co na platformach się zdarzało
- łatwiej mi przyspieszyć, to chyba głównie dzięki sztywności podeszw butów. Cała moc która generuje idzie w korbę, wcześniej trochę szlo w miękką podeszwę buta :D
- utrzymuje zawsze najbardziej poprawna/optymalną pozycję stopy względem powstałych
@solimoes: wystarczy ustawić zatrzaski pedałowe na najluźniejsze (jest w nich regulacja, kręcisz normalnie imbusem), dzięki temu minimalizujesz ryzyko niewypiecia się na czas. Przy jeździe mtb jest wtedy ryzyko, ze w nieoczekiwanym momencie but się wypnie (ja tak raz miałam, przy zeskoku z korzenia wypiął mi się but, dobrze ze było w miarę płasko bo byłaby turbo gleba) i może nie byc kolorowo, ale przy szosie jeśli chcesz spd to luz, ani