Wpis z mikrobloga

@andrzej_kowal To czemu przy cpp nie zostaniesz? Ma dużo świetnych frameworków do backendu. W dodatku bije wszystkie inne języki jeśli chodzi o wydajność. Zobacz sobie np. Seastar do budowy aplikacji obsługujących po milion połączeń.

Jeśli szukasz czegoś podobnego do Javy dla nudnych biznesowych zastosowań i pisać gettery settery faktory i interfejsy do bierz PHP. Dla backendów bez skomplikowanej logiki lepszy będzie node, ale w tym wypadku zaczynaj z Typescript zamiast z gołym
@dex4er: C++ nie przypadł mi do gustu, ZA PRZEPROSZENIEM wydał mi się jakiś taki stary XD Ciekawe bo nie słyszałem że idzie wcisnąć go w backend.
Ja aktualnie robie w front-endzie - react, typescript, sass, webpack, npm i cała ta reszta. Idealnie łączy to dla mnie programowanie i grafikę (UI też czasem trzeba porobić). Jednak przydałby się krok w stronę full-stacka. Do tej pory w PHP umiem obsłużyć sobie jakiś formularz
@dex4er: przecież też ludzie którzy piszą w froncie korzystają z nodea, te 49,6 nie jest żadnym argumentem

jedno to korzystać z nodea, drugie to pisać backend w js