Wpis z mikrobloga

@andrzej_kowal: nie wiem, jak ja miałbym cokolwiek robić w backendzie webowym, to wybrałbym RoRa albo Django ze względu na to, że w nich się da pisać jak człowiek, ale wiadomo, że w php i js dużo łatwiej ogarnąć robotę, a na js to w ogóle jest hype jak #!$%@? xd

cieszę się, że nie robię w webdevie
  • Odpowiedz
@andrzej_kowal: bierz PHP, od 7.0 zdecydowanie na +, duże community, mnóstwo frameworków i generalnie sporo pracy na naszym rynku. Node.js to rak, nie idź w tym kierunku, jeśli chcesz być dobrym i cenionym programistą.
  • Odpowiedz
@andrzej_kowal: Pisanie w javascript - nie ukrywajmy że to beznadziejny i "brzydki" język. Lepiej wybrać PHP, który od wersji 7 zaczyna nabierać dobrych praktych m.i. w kierunku statycznego typowania. Co do samego node.js, uważam, że to rak, ponieważ promuje złe praktyki m.i. nie podąża filozofią UNIX'a - czyli prostotą i skalarnością. W skrócie jeśli jesteś back-endem to nie konfigurujesz sobie serwera i środowiska czyli np. Apache HTTP na linuxie, to
  • Odpowiedz
@andrzej_kowal: a ja tam lubię node'a.

Pracuję jako junior frontend, ale dosyć często muszę coś backendowego napisać w PHP i nie mówię, że pisze mi sie w tym języku jakoś źle, ale po prostu wolę node'a i to znacznie.

W dodatku mam wrażenie, że połowa pytań na stackoverflow odnosi się do JS i przez zwykle łatwiej jest znaleźć odpowiedź na problem w node niż PHP. (ale to może tylko takie moje wrażenie).
No i npm >>>
  • Odpowiedz
@andrzej_kowal: Same zajebiste rady dostajesz. Głównie od ludzi, którzy nawet jednego dnia nie przepracowali jako programiści xD...

Ja bym wybrał node bo w tym kiedyś robiłem. Do tego TypeScript i jest bardzo przyjemne połączenie
  • Odpowiedz
@andrzej_kowal: php, ogromne community, pełno ofert pracy a co za tym idzie szybiecj coś znajdziesz i się rozwiniesz, zajebiste frameworki jak symfony (podobny do javowego springa) i przyszłościowy. W 2020 wejdzie php 8.0 który pozamiata.

Programiści wannabe będą pisać żebyś wybrał jsa bo tylko z tego mają bootcampy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz