Wpis z mikrobloga

  • 1
No hejka matematyczne świry! Ile waszym zdaniem potrzeba czasu by od zera ogarnąć równania różniczkowe?
Kilkanaście godzin? Kilkadziesiąt?
Plan to: pochodne -> całki nieoznaczone -> równania różniczkowe, wszystko z etrapezem.

Muszę ogarnąć do poziomu rozwiązywania równań pierwszego i drugiego rzędu, jednorodnych i niejednorodnych, a na licencjacie niestety ledwie chyba miałem pochodne, więc w zasadzie będę zaczynał od całkowitego zera.

#matematyka #studbaza #analizamatematyczna
  • 20
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@uukasz 100 zadań z samych równań różniczkowych,czy z pochodnych i całek po drodze też? :P
Chciałbym to ogarnąć w parę dni, ale nie wiem na ile to może być realne, jak raczej dość średni z matmy zawsze byłem i miałem trochę przerwy od takiej typowej matematyki.
  • Odpowiedz
@sartek: daj znać jak ogarniesz, ja próbuję z wykładami z MIT i robie ichnie listy, ale ciężko na to znaleźć czas po pracy i chciał”ym to zrobić szybciej niż wolniej, a może to tędy jest droga?
@Sl_w_k_1: czy tylko ja tak miałem, że pierwsze zadania awsze szły wolniej, a potem kolejny już coraz szybciej robiłem a nie na odwrót?
  • Odpowiedz
@sartek: przecież pochodne są mega łatwe i jak zrobisz ze 20 rożnego typu to będziesz je umiał. Tam jest mega schemat do nich i dużo wzorów.
Jeżeli chodzi o całki i rr to zależy od trudności tychże całek i rr
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@piwniczny_prawiczek ja planowałem tylko etrapeza i ewentualnie jakaś książka, za niczym anglojęzycznym się nie rozglądałem.
No i same here niestety, ja to będę brał urlop żeby ogarnąć, bo nie widzę innej opcji biorąc jeszcze pod uwagę inne przedmioty.

@mk321 Studia. Po roku przerwy poszedłem na magisterkę zaocznie i mam dużo szerszy zakres z matmy niż miałem na licencjacie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@nocnazjawa A polecasz coś konkretnego poza etrapezem? Z książek no to wiadomo mogę zajrzeć do Krysickiego i Włodarskiego, chociaż głównie chyba wolałbym wideo. Coś na Khan Academy może, albo coś po angielsku? w sumie to rzeczywiście może się okazać, że na etrapezie czegoś nie będzie, bo tak miałem przy algebrze właśnie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@LichoToWie dziena mireczku za linki. A uczyłeś się może z tego osobiście? Jak to wypada w porównaniu z etrapezem?
Spojrzałem na szybko i część jest po polsku a część po angielsku z różnymi prowadzącymi, więc nie wiem czy będą lepsi od jednego Krystiana :D.
  • Odpowiedz
@sartek:
Nie uczyłem się z tego osobiście, bo za młody trochę jeszcze jestem na analizę matematyczną, zatem nie jestem w stanie nic o tym powiedzieć, oprócz tego że to istnieje na khanie.
Mój brat na kierunku inżynierskim uczył się z etrapeza i bez problemu wszystko pozdawał.
Masz tu jeszcze link do 1. 2. części analizy matematycznej w zadaniach, są tu na pewno działy które Cię interesują (sprawdzałem.):

https://wit.uber.pl/pliki/ID%20Semestr%20I/Analiza%20Matematyczna/Ksiazki/Krysicki.Wlodarski.-.Analiza.matematyczna.w.zadaniach.cz.I.pdf

http://inf.lucc.pl/analiza_1/krysicki_wlodarski__analiza_matematyczna_w_zadaniach__tom_2.pdf

  • Odpowiedz