Wpis z mikrobloga

@RubinWwa: to nie tak. masz ludzi blisko wytworzenia świadomości klasowej, a tu nagle burżuje typu Bill Gates czy Mark Zuckerberg z politykami typu Andrew Yang wbijają z propozycją UBI, żeby uciąć wybudzanie się proletariatu z mrzonek neoliberalnych.

przeciez to skrajni debile nieudaczniki ktorym marzy sie swiat gdzie wszystko bedzie za darmo jak w jakis wizjach siedmiolatka

na to jestem w stanie odpowiedzieć tylko memem w tym momencie. :3
Pobierz polecampoczytacheideggera - @RubinWwa: to nie tak. masz ludzi blisko wytworzenia świa...
źródło: comment_XTGMmTXt3Lwhec31QdgD58OwvNsa5hrV.jpg
@RubinWwa: Ale wiesz, że na świecie jest tyle zasobów, że na spokojnie moglibyśmy całą planetę wyżywić i jeszcze by zostało? Ba, nawet jak nam przybędzie ludzi do 10 miliardów na planecie, to dalej będziemy w stanie to osiągnąć bez większych problemów. Przestań #!$%@?ć o jakimś mitycznym prawie naturalnym, tylko mów jasno, że to po prostu PRAWO PIENIĄDZA. To nie wyimaginowane prawo naturalne, a kapitalizm nas powstrzymuje od uwolnienia potencjału ludzkości, chociażby
@polecam_poczytac_heideggera: nawet wśród żółto-czarnych libertarian są zwolennicy takiego rozwiązania - np. Partia Libertariańska w Niemczech oraz kilku wykopków których komentarze widziałem - dochód podstawowy to postulat prokapitalistyczny w istocie, pozwala zredukować napięcia społeczne w I świecie bez naruszenia statusu quo i globalnej machiny imperialistycznego wyzysku.
@Bernan: ok, dopisuję do listy i będę wołał jak już przyjdzie co do czego xD

Coś z tego Heideggera polecasz najbardziej na poczatek?

nick trochę wyszedł z konwencji fanpeji facebookowych. xd heideggera nie czytałem za wiele, bo nigdy nie znalazłem wystarczającego samozaparcia i czasu, żeby przez to konkretnie przebrnąć, a niestety jednokrotne przeczytanie kilku książek jest niczym (hehe) w obliczu jego twórczości. dlatego korzystałem z opracowań ludzi, którzy się na tym