Wpis z mikrobloga

@r00ti: Z tego co grałem - Dixit strasznie mała regrywalność. Po kilku rundkach w gronie tych samych znajomych albo wymieniamy większość ekipy, albo grę : D

Natomiast Catan - duża regrywalność, proste zasady. Niedrogie dodatki.
Jeśli gracie w maksymalnie 4 osoby, to bez problemu kupicie wszystko, co jest potrzebne do zabawy. Gorzej z dostępnością małych dodatków umożliwiających grę w 5-6 osób.

Kolejka - nie podobała mi się, nie mój klimat, tematyka.
@r00ti: @boguslaw-de-cubalibre: W Colt Express bawiłem się przednio głównie dzięki mechanice zagrywania kart akcji przez graczy po kolei – każdy chce każdego przechytrzyć kombinując i blefując, każdy próbuje przewidywać ruchy przeciwników, co bardzo często prowadzi do zupełnie nieprzewidzianych i nieoczekiwanych rezultatów. Cała zabawa działa trochę na zasadzie Mario Kart – rzadko wygrywa lepszy, ale ta przypadkowość bawiła wszystkie osoby, z którymi grałem.

Dixit to akurat najmniej ciekawa gra z wymienionej
@Davy_Strange: muszę Cię przeprosić. Chciałem zapytać o doświadczenie mirka @r00ti aby lepiej wiedzieć co zasugerować, przez przypadek musiałem kliknąć na Ciebie :-)

A co do Twojego wpisu, Colt nie grałem choć chciałem do czas aż zagrałem w wersji na PC. Kompletnie nie dla mnie :P Ale ja jestem fanatykiem Brass! Podobną mechanikę znajdziesz w Lords of Xidit - śliczna gra, ale trochę kuleje. Można pograć kilka razy, zwłaszcza jak lubisz planować