Wpis z mikrobloga

Właśnie kupiłam sobie nożyczki fryzjerskie, pewnie przyjdo w przyszłym tygodniu () dejta jakieś tutoriale jak przyciąć sobie końcówki przy prostych, dość długich włosach (tak, jestem na Włosingu, ale może macie jakieś sprawdzone tipy)
Nożyczki Fox Student
#mirabelkopomusz #wlosy
  • 10
  • Odpowiedz
@lubie_ogorki_kiszone: jakie masz na oku? Ja się wahałam, ale stwierdziłam, że takie fox student na początek wystarczą, widziałam też opinie, że kilka początkujących fryzjerek na nich pracuje, to tym bardziej. Maszynka mnie mniej przekonuje w kontekście samodzielnego cięcia.
Też byłam na gorących, pójdę pewnie jeszcze sobie, ale najpierw samodzielne rachu-ciachu, najwyżej w płaczem będę się umawiać do fryzjera ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@StaryZdzich: Ja od dziś przeklinam fryzjerów :-) tzn robiłam to zawsze ale dziś babka dosłownie wykonała 3 ruchy podcinając mi włosy. Nie złapała ich na długości nic. Załamana jestem :( a jechałam kawał drogi :(
  • Odpowiedz
@StaryZdzich: U mnie jeden :( załamka bo mam włosy generalnie połamane na całej długości i wcześniej fryzjerka ładnie to łapała. A ta tylko 3 ruchy zrobiła i podcięła te najdłuższe. Co najśmieszniejsze chciała mi ściąć 3 cm bo wg niej tyle trzeba, gdzie mówię nie i #!$%@?. Zdaje sobie sprawę że zniszczeń ale ich się pozbywam powoli... mówię do niej że proszę na U, a ona że tak się nie
  • Odpowiedz
  • 0
@lubie_ogorki_kiszone akurat zniszczenia trzeba od razu bo inaczej idą w górę :( a thermocut się chyba faktycznie ciężko tnie finezyjnie, mi fryzjer też na prosto ciął i mówił, że jak chce tak trochę końcówki przyciąć specyficznie że nożyczki są pionowo to musiałby wziąć zwykle bo thermocut tylko na prosto. Ale nie wiem czy to prawda czy nie
  • Odpowiedz
@StaryZdzich: Nie trzeba :-) Systematycznie podcinam co 2,3 miesiące. Miałam włosy rozjaśniane, wiec musiałabym do ucha ściąć. A tak to jednocześnie podcinam te 2 cm i zapuszczam. Zawsze do przodu.
Naprawdę nie trzeba drastycznego cięcia. Moje włosy są w dobrej kondycji jak na takie gowno co mialam.
Teraz mam ewidentnie złe to zrobione.
  • Odpowiedz