Wpis z mikrobloga

Byłem dzisiaj kupić karmę dla #pies ( #cavalier ) , bo skończyła mi się, ta którą mu daję (royal canin junior) a jeszcze nie doszła przesyłka. Pani w zoologicznym doradziła mi, żebym karmił go karmą innego producenta, bo karma royal canin jest nie dobra dla tej rasy psów. Kupiłem jakaś puszkę Brit'a z kurczakiem, żeby tylko doczekać aż przywiozą mi przesyłkę.
Szukałem informacji w necie na ten temat, jaka karma była by najlepsza (cena do jakości) - jednakże, wszędzie widzę wpisy o właśnie royal canin. Czy ktoś może ma/miał szczeniaka/dorosłego cavaliera i mógłby coś więcej na ten temat powiedzieć? Może są tutaj jacyś weterynarze, którzy mogłi by się na ten temat wypowiedzieć, bo będąc u lokalnego weterynarza to polecał royal canin (gdzie sie nie objerzałem po jego gabinecie, to wszędzie stała ta karma ( ͡º ͜ʖ͡º) ). Również pytanie czy ta pani w zoologicznym się nie zna, czy może naprawdę ta karma nie jest taka dobra jak mi się wydaje?
#weterynaria #weterynarz #pies
  • 20
@Sniezkaberka dzięki za odpowiedź. Nie znam się na tym i jestem ciekaw, dlaczego ta karma jest słaba? Jeśli jest za droga w stosunku do jakości, to jaka jest lepsza karma? Obecnie dla szczeniaka kupuje 1.5kg za 49zł.
@cheba nie wiem jaka byłaby lepsza. Mój wcina Yorkshire Pork. Karmę dobierasz do wieku, preferencji, chorób, zapotrzebowania na energię. Ja mam małego teriera 14,5 roku z alergią pokarmowa min na drób i ta karma jest spoko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@cheba: http://www.karmopedia.pl/royal-canin-sucha-karma-dla-psow/

Rolay to jakość niemal Peddigre... za cenę którą podałeś możesz kupić top karmy, które zawierają mięso, a nie zboża i produkty odzwierzęce.
Nie ma specjalnych karm dla danej rasy (to tylko słabe karmy tak sobie wymyślają) są tylko dla szczeniąt i dorosłych oraz ewentualnie dla małych i dużych psów (głównie ze względu na wielkość granulek w karmie).

Jak chcesz karmić czymś sensownym to przestudiuj tą podlinkowaną przeze mnie stronę
@cheba: to nie jest tak, że royal dla tych psów jest zły, royal jest zły dla większości psów. Widzisz wpisy polecające tę karmę to hmm.. nie wiem gdzie szukasz xD ale zazwyczaj polecają ją ludzie, którzy nawet składu nie potrafią przeczytać, a polecają, bo kiedyś to była najlepsza z dostępnych karm (z dostępnych, a nie sama w sobie), droga, z wyrobioną renomą i ładną nazwą.
Royal ma linię weterynaryjną, która również
matra - @cheba: to nie jest tak, że royal dla tych psów jest zły, royal jest zły dla ...

źródło: comment_6tsSYjB7rtDFFVuJGI3Vxq8kC2tmDxSN.jpg

Pobierz
@matra dzięki wielkie za odpowiedź. Karmie go royal canin dla cavalierów od kiedy jest u mnie, czyli od ponad dwóch miesięcy. Maluch jest zadowolony, biega, gryzie, bawi się, ma gładką i miękka sierść oraz wypróżnia się normalnie, żadnych biegunek czy wymiotów. Dwa razy, gdy kończyła mi się karma, kupowałem Pedigree i dawałem mu przez 2-3 dni, aż kurier jej nie dostarczył. Widziałem zasadniczą różnicę w zachowaniu, sierść zaczynała być szorstka i twarda,
która karmę byś poleciła na początek?


@cheba: ciężko powiedzieć, dysponując większą gotówką, szukałabym odpowiadającej mi acany lub orijena, albo alphy (może półwilgotnej, u mnie to koszt niewiele ponad 200zł miesięcznie na 15-16 kilo sportowego pieska, więc u Ciebie o wiele mniej).
Za średnio aktywnego psa o wadze do 9kg musiałbyś się starać żeby wyszło 200zł za miesiąc na karmie.
@matra dziękuję za odpowiedź. Teraz zamówiłem royal canina 3kg i dziś przyjdą, więc jak tylko będzie mu się kończyła ta karma, to na pewno sprawdzę którąś z wymienionych przez Ciebie.
@cheba: Kupowanie 12kg wora dla cavaliera ma sens, jeśli resztę tej karmy pomrozisz, a do szczelnego pudełka wsypiesz tyle, żeby pies to zjadł w mniej więcej miesiąc. Karma, która stoi długo jelczeje i traci walory smakowo-zapachowe, do tego jest całkiem niezłym środowiskiem do namnazania roztoczy magazynowych, które mogą uczulać psa (nie mówię, że każdego, ale lepiej dmuchać na zimne i prawidłowo przechowywać karmy).