Wpis z mikrobloga

Luźna refleksja co do #dziewczynybeztabu .
Trochę mi szkoda tych Karynek, jak również uważam, że każdy ma prawo robić co chce itp. ale jednak:
Zauważyliście, że Karynki od wczoraj myślą "co by tu zrobić" i zamiast pójść do kancelarii prawnej (a jak wiadomo, pewna kancelaria na K, gdzie nawet nie było profesjonalnych pełnomocników, miała duże przebicie w grożeniu odebraniem rogali), czy do jakiekolwiek innego "organu" który faktycznie ma jakieś kompetencje to Karynki między sobą rozmyślają "Grażynko, co by tu zrobić"
Co trochę nie stawia ich rozgarnięcia w dobrym świetle ( ͡° ͜ʖ ͡°).

#dziewczynybeztabu #prawo #p0lka
  • 5
@Kjedne:
Przychodzi #p0lka na komisariat
- dzien dobry chciałam zgłosić przestępstwo, ktoś powiedział mojemu mężowi że go zdradziłam
- aha, czyli chce pani zgłosić pomówienie?
- w zasadzie to nie, bo to prawda
- więc nielegalną obserwacje i naruszenie prywatności?
- w zasadzie to nie, bo napisałam o tym w internecie
- aha, czyli włamanie na komputer?
- w zasadzie to nie bo zrobiłam to pod własnym imieniem i nazwiskiem
-
@Andrzeju_wegiel_2137: xDDD to prawda, ale mając na uwadze, że są kraje gdzie najgłupsza laska w takiej sytuacji wie, że warto pójść do adwokata w takiej sytuacji (np. za Odrą), to dużo mówi o świadomości prawnej w Polsce.
PLUS o tym na ile one ogarniają rzeczywistość
@Kjedne: Bo kobiety myślą kolektywnie. Tak też ponoszą potem odpowiedzialność za to co wymyślą. Czyli nie ponoszą wcale.

I nie, to nie jest ironia ani śmieszkowanie, piszę poważnie. To socjologicznie udowodnione fakty.