Wpis z mikrobloga

Mirki z #mi5 , wujek zwrócił się do mnie o pomoc że jego mi5 nie łapie w ogóle gps. Z tego co czytałem jest to problem z softem xiaomi i ogólnie większość zaleca przejście na custom romy, magisk itp. Problem w tym że wolałbym mu nie mieszać nic z softem bo nie ogarnie. Można przywrócić gps do życia w tym telefonie bez odblokowywania bootloadera, żadnych custom romów ani nic?
#xiaomi #kiciochpyta
  • 17
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Będę musiał zobaczyć, ale obstawiałbym że aktualizowany bo kiedyś mu ukradli hajs z konta, więc aktualizuje co się da, ma antywirusy itp. Dlatego nie chce też nic mieszać z magiskiem najchętniej, choć na xda widziałem moduł który niby pomaga.
  • Odpowiedz
@MeowsAndStuff wrzuć ma najnowszą oficjalną wersję, powinno przejść OTA. W moim globalu dawno temu też nie działał GPS po wyjęciu z pudełka. Zaczął chodzić dopiero po wykonaniu testu GPS z menu serwisowego, łapał tam fixa przez dłuższą chwilę, ale potem zaczął działać normalnie.
  • Odpowiedz
@MeowsAndStuff miał zablokowany, moim zdaniem szkoda czasu na odblokowywanie. Wrzuć zwykły najnowszy oficjalny global, jest dużo lepszy od tego co miał po wyjęciu z pudełka kilka lat temu, a jak go nikt nie aktualizował to może tam być jakiś zabytkowy soft.
  • Odpowiedz
@cagedindreams: Masz betę wrzuconą, do tego chyba trzeba bootloader odblokować?
@Ciasto_hirol: Byłem właśnie na zewnątrz, złapał fixa po 30s, gdy próbowałem ponownie to czas zszedł do 12s, łapiąc 14 satelit. Średnio, mój mi mix 2s jak sprawdzałem zaraz po nim łapie fixa po 2s z 22 satelitami
  • Odpowiedz
2s ma jakiś powalony GPS, jest podejrzanie szybki i dokładny


@Ciasto_hirol: nie narzekam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Okej, dam mu do testowania, mam nadzieje że tyle wystarczy. W końcu kupował ten telefon z mojego polecenia to musi dobrze działać. Dzięki za pomoc ;)
  • Odpowiedz
@Ciasto_hirol: Ogólnie gdy sprawdzałem w mapach to bardzo szybko złapał fixa, w przeciągu kilku sekund, ale obstawiam przez to że zczytał sobie lokalizację z sieci wifi. Wujek pojeździ po jakiś zadupiach to zda mi raport. Gdy dalej będą problemy myślę że zaaktualizuje mu dane GPS jakąś apką, gdy to nie pomoże to full wipe i stawianie systemu od nowa. W ostateczności ten magisk, no ale wolałbym tego uniknąć bo wiem jakie
  • Odpowiedz
@MeowsAndStuff: U mnie z Mi5 kupę czasu męczyłem się z GPSem. Migrowałem po romach, od zawsze siedziałem na beta xiaomi.eu. Potem parę miesięcy na siberiaOS ale GPS tam dawał dupy, bateria troche lepiej aż w końcu drastycznie telefon zaczął spadać na prędkości i świrować. Obecnie jestem na xiaomi.eu STABLE, gps działa cacy, bateria tak samo, telefon tak bardzo się nie tnie. Natomiast flagowce xiaomi nie są chyba przeznaczone do długiego działania
  • Odpowiedz
@t-time: Cóż, mam nadzieję że ta mi5 będzie inna. Ogólnie wydaje mi się że jest to problem z wszystkimi custom romami. Przerabiałem pełno urządzeń. Na początku wszystko działa pięknie, 2x wydajniej a z biegiem czasu zaczyna coraz bardziej zamulać, do momentu gdy jest nie używalny. Dlatego wychodzę z założenia że customy to tylko gdy ktoś ma czas się bawić, i nie przeszkadza mu że nagle coś przestanie działać. Tak to stock,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MeowsAndStuff: właśnie u mnie było na odwrót, na stock przestał GPS łapać fixa po aktualizacji miui stable, a na custom romach dziala jak ta lala
  • Odpowiedz